Skatīt komentārus

No 12. līdz 15. augustam Birštonā, Viļņas Humānistiskās un eksistenciālās psihoterapijas institūtā notika mans psihoterapijas seminārs “Tukšums – 2”. Bija ļoti labi, bet par notiekošo tādos pasākumos neiespējami detalizēti vēstīt gan konfidencialitātes, gan notiekošā sarežģītības, daudzplākšņainības un neviennozīmīguma dēļ. Turklāt tas katram dalībniekam ir arī savs, atšķirīgs no citiem notikums.

Ja jau ir “Tukšums – 2”, tad ir bijis arī “Tukšums – 1” – pirms pāris gadiem, arī Birštonā. Arī tas notika ļoti jaudīgi, bet tajā bija vairāk dalībnieku (vēl nebija “pandēmijas”) un vairāk vīriešu. Tikko notikušais bija vienīgais, kam Birštonā šogad zināmu iemeslu dēļ laimējās būt. Būtībā tas bija seminārs sieviešu pasaulē, kam ir savas būtiskas priekšrocības, bet arī lietas, kas tādā sastāvā notikt nevar. Pēc pirmā Birštonas semināra jutos iedvesmots kaut ko līdzīgu padarīt arī Latvijā, un tas izdevās, arī  arī ļoti jaudīgi un dziļi – http://www.viestursrudzitis.lv/tuksums-seminars-valguma-pasaule/

Pirmie Tukšuma semināri priekš manis bija arī tāda kā pātadziņa pabeigt darbu pie grāmatas, kura tagad laimīgā kārtā iznākusi – http://www.viestursrudzitis.lv/publikacija/abpus-parejai/ Tā ir grāmata par Nāvi, bet ļoti plašā un dziļā, daudziem negaidītā kontekstā. Grūti iedomāties, ka Nāvei uzdrošinātos tuvoties daudzi. Tikai tie, kurus tā piespiedusi pie zemes un kuri to saprot, liktenīgā vajadzība jārealizē. Samērā negaidīti bija tas, ka pēdējā Birštonas seminārā kā vadošā tēma izvirzījās aborti. Mākslīgie un spontānie, bet tādi, kas notikuši jau padsmit gadus atpakaļ un kas – daudziem, bet ne visiem par izbrīnu un pārsteigumu, visus šos gadus ir nāvinājuši ģimenes, sievietes un vīriešus, kuri notiekošā iemeslus neredzēja kā iejaukšanos pašā sievišķības kodolā, kā sacelšanās pret pašiem Dzīvības pamatiem (kā gan uz šādu pieredzi reaģētu feministes, kurām aborts ir sieviešu tiesības?). Nāve izpaužas arī kā realitāti aizklājošs plīvurs, bet grupas darbā, sevišķi pielietojot psihodrāmu, tas atklājas. Un mēs ieraugām reālo pasauli – to, kura aiz ikdienas putekļiem, čalām un noguruma.

Tukšums, manuprāt, balstās un sastāv no trim vaļiem – Nāves, Dzemdes un Zaudējuma tukšumiem. Pirmie divi ir galvenie, trešais stūrējošais, līdzsvaru starp abiem galvenajiem meklējošais. Bet svarīgi iziet nevis no teorijas, bet no spontānās realitātes, kura veidojas manās un ne tikai manās psihoterapijas grupās. Varbūt Tukšums nav klasificējams, bet tas noteikti ir galvenā gravitācija, kas virza mūs mūsu fiziskajā un garīgajā realitātē.

Pēdējais Birštonas seminārs un grāmata mani iedvesmo turpināt tradīciju Latvijā – ir pārliecība, ka cilvēkiem tas ļoti vajadzīgs. Arī manās individuālajās konsultācijās un terapijās arvien vairāk parādās jautājumi, kas var tikt reducēti uz Tukšumu. Esmu nolēmis vismaz vienu nedēļas nogali mēnesī veltīt šim darbam.

Un nu – konkrēti. Nākamais seminārs būs Mellužos, manā praksē, Kanālu ielā 10 – no 7. līdz 10. oktobrim. Norises laiki:

7.10.                    17.00. – 18.30.

Kafijas pauze

19.00. – 20.30.

8.10.                    9.30. – 11.00.

Kafijas pauze

11.30. – 13.00.

Pusdienas

14.30. – 16.00.

Kafijas pauze

16.30. – 18.00.

9.10.                    9.30. – 11.00.

Kafijas pauze

11.30. – 13.00.

Pusdienas

14.30. – 16.00.

Kafijas pauze

16.30. – 18.00.

10.10.                  9.30. – 11.00.

Kafijas pauze

11.30. – 13.00.

 

Maksa par semināru – 130,- eiro. Tajā iekļautas arī kafijas paužu izmaksas. Pusdienas būs vai nu pasūtītas tuvējās ēdinātavās vai (atkarībā no valdības rīkojumiem C-19 sakarā) atvestas uz vietas – par tām atsevišķa samaksa. Viss šis var mainīties atkarībā no tā sauktās epidemioloģiskās situācijas – uz semināru lūdzu pieteikties viestursrudz@gmail.com – tur arī visi jautājumi un reakcijas uz iespējamajām izmaiņām.

Cerībā, ka viss šajā trauksmainajā laikā būs labi –

Viesturs R

Komentāri

L

Balti skaužu tos, kuri piedalīsies šajā “Tukšuma” seminārā. Knapi atturos no pieteikšanās atkal. Iepriekšējais “Tukšuma” seminārs man ir kā tāds dārgums. Nebiju līdz tam pieredzejusi, ka cilvēki viens otram tik jaudīgi var palīdzēt, pašiem to nemaz īsti nemanot. Un Viesturs tik smalkjūtīgi vada procesu, un rodas sajūta, ka viņš visus cilvēkus pieņem un mīl bez izņēmumiem – tādus, kādi tie ir. Sev par pārsteigumu es jutos droši un iederīgi. Šķiet, ka toreiz atbrīvoju kādu savu “Tukšumu” no sāpīguma, lai tas varētu piepildīties ar kaut ko dzīvelīgu! Labprāt turpinātu parisināt kādus senākus tukšumus, bet šoreiz man vienkārši būtu grūti nosēdēt tik garas semināra stundas ar tik apaļu vēderu, kurā spārdās mans Dzīvelīgums! Milzīgs paldies visiem iepriekšējā “Tukšuma” iedzīvotājiem! Jūsu novēlējums ir ceļā uz piepildīšanos!
Un lai “Tukšums-2” arī piepildās ar to, kam jāpiepildās!

Publicēts: 26.08.2021
Komentāru skaits: 1