Skatīt komentārus

Te saruna ar Līgu Muzikanti. Valmierā dzīvoju uz vienas ielas ar leģendāru ķīmijas skolotāju Elmāru Muzikantu, sauktu par Katliņu. Tas tādēļ, ka viņš tajos trakajos, bet mierīgajos 70-tajos gados vienmēr staigāja ar tādu hūtīti un sastopot pazīstamu cilvēku, arī pusaudzi, kā mani, to katliņu noņēma un paklanījās. Es diemžēl nedabūju pie viņa mācīties, jo viņš aizgāja pensijā tieši tajā gadā, kad es iestājos Valmieras 11 varoņu komjauniešu vidusskolā, tagad Valmieras Valsts ģimnāzijā. Skolotājs esot tajā pat dzimtā, kur Līga. Tālāk daži izvilkumi no vēstulēm intervētājai. “…tā DDD tur ir par daudz, tas ir kā ar sāli, ar kuru zupu var sabojāt. Un tas rada tādu kā sektantisku iespaidu, kas liek norobežoties. Mūsu sarunā es to nejutu, Jūs esiet diezgan plastiska un Jūsu pārliecība fanātismā neizplūst. Man šķiet, ka ja latviešiem būtu tik vien problēmu kā DDD, viņi nebūtu tādus sūdus paši sev sastrādājuši. Bet – negribu nevienu pāraudzināt, tikai novēlēt veiksmi turpmāk! [..] man brīnums, ka spējat sevī apvienot noteiktu un stingru stāju ar plastiskumu. Varbūt šajā sarunā objektīvais no subjektīvā netika atdalīts perfekti (katram taču savi risinājumi), bet iezīmēts tika.”Un vispār – tā DDD ir laba avīze, nedaudz tāda kā “Atmoda” savulaik. Tik par to sāli…

 

 

 

 

 

 

Intervijas pirmā daļa 10.-23.februāra numurā:

DDD-3377-page-001 DDD-3377-page-004 DDD-3377-page-005 Turpinājums 24.februāra-9.marta numurā:

DDD-4378-page-006

 Pilno DDD 10.-23.februāra numuru var lasīt šeit

Komentāri

1 Līga Muzikante

… tik par to sāli! :)
Sāls paceļ asinsspiedienu, un tie, kuriem tas ir zems, lieliski zina, ka vajag apēst kaut ko labi sāļu, lai spētu darboties ar pilnu sparu. Šā laika kūtrajam latvietim nedaudz lielāka sāls deva var piedot aktivitāti. To es arī novēlu!

  1.1 Jānis Ozols

  Asinsspiedienu paceļ gan. It bieži arī par augstu. Bet galvenais – rada tūskas.

2 latvietis

Atbildību par situāciju ir jāuzņemas VISIEM cilvēkiem, kuri situācijas brīdī bija pilnā briedumā. Un V.R. pareizi saka – nav jāsaka, ka kreivi ir tādi vai šitādi. Labāk jautā – ko es darīju, lai tā nebūtu?

Ir tā kā ir, un šodiena ir vakardienas rezultāts. Jābūt godīgiem pret sevi, Latvija ir brīva nu jau vairāk kā 20 gadu. Ko Tu esi izdarījis pa šo laiku?

  2.1 teodors

  Bija vai nebija darbs, esmu strādājis. Neiedomājaties latvieši,ka tik ātri tiksim
  pie citiem cilvēkiem, baigajā gadā nogalināto vietā. Lai veidotos valsts
  mugurkauls, vajadzēja vairāk kā 200 gadu!

3 esse

Par pēdējo rindkopu – man tāpat. Un vēl jāpiebilst par procesiem biosfērā – par cilvēku sugas uzkundzēšanos visam dzīvajam un par milzīgo ekoloģisko katastrofu, par kuru diemžēl nav izdevīgi domāt nopietni un atbildīgi, jo no tā tad viennozīmīgi izrietētu nepieciešamība ikvienā ģimenē, ikvienā sabiedrībā apzināti un labprātīgi ierobežot patēriņu. Bet to jau (atkal – diemžēl…) nacionālisti nesaprot, jo viņu auditorija un elektorāts ir tie, kuri gan paši grib, gan saviem sekotājiem sola uzlabot dzīves apstākļus līdz to tautu un valstu līmenim, kuru arī Latvija būtu baudījusi, ja vien būtu 2.PK rezultātā palikusi amerikāņu, nevis padomju okupācijas zonā. Pareizi savā laikā teica Ļevs Tolstoja: kad cilvēki likvidēs kautuves, tad pienāks beigas arī savstarpējai karošanai.

4 sociāli atstumtais

cien. Viestur Rudzīša k-gs ,
tāds vecs akadēmisks pastāsts , ( varbūt , ka noder …) kā studentus eksāmenos pārbaudīja prof. J.Endzelīns –
kur jūs dzīvojiet ?
– uz Avotu ielas . –
uz ielas zvirbuļi dzīvo , cilvēks dzīvo ie l ā ! ! !

pārlieku ,,griežas kaulā ,, Jūsu – Valmierā dzīvoju uz vienas ielas ar leģendāro skolotāju …

  4.1 Pirms aizraadi,iemaacies!

  Neiznaaca iekost, jo pats nezini starpiibu starp iisteniibas un paveeles izteiksmi!!! Profesors noteikti jautaaja pareizi: kur juus dziivojAT? Un atbildeetu: dziivojIET viens uz ielas!

5 gedimins krumins, mazliet mediķis.

gedimins krumins, mazliet mediķis. tā kā sāls ir kaitīga, tad asins spiediens mazināms citādi.

Publicēts: 26.02.2017
Komentāru skaits: 8