Skatīt komentārus

 IMG_0408

 

Mājaslapas izveidošanas darbi tuvojas nobeigumam. Kaut kas tajos ir līdzīgs ar celtniecību – tad, kad viss ir pabeigts, izrādās, ka vēl ne tik maz darāms. Es nezinu, bet man ir aizdomas, ka tas ir kaut kā saistīts ar to, ka gan celtniecība, gan IT ir tādas tīras vīriešu teritorijas. Negribēt nobeigt, gribēt vēl pakavēties, kaut kur aizķerties, jo nav pietiekoši par kaut ko patērzēts, par kaut ko savstarpēji atdots gods… Varbūt par maz „īsu, bet trāpīgu vārdu”, tajā vietā „pareiza komunikācija ar klientu”, pārdošanas kursi? Tās ir tādas smalkas lietas, sievietes par to nojauš tik pat maz kā vīrieši par Dzemdi.

Lai nu kā – man tas ir gandrīz vai ekskluzīvi – ieiet kādā birojā, kurā ir tikai vīrieši un pavadīt tur dažas stundas. Redzēt, ka nav nevienas, kas varētu mēģināt ar visām savām lietām novērst uzmanību no datora, telefona, sarunas ar biedru. Un nespēt atbildēt, vai tādi tiešām nauda pelnās vairāk. Kā būtu, ja būtu biroja vadītāja, kam ir garas kājas, kas visiem taisa kafiju, atgādina par termiņiem, dažreiz par kaut ko atraida? Kā būtu ar darba ražīgumu? Un ja būtu priekšniece – Māte, kas visu turētu stingri savās nervozajās rokās?

Visādi jautājumi, par ko pafanatazēt, raugoties uz šiem puišiem. Uztaisījām darba noslēguma bildi, ar aifonu. Apsmējos, padomājot, kā reaģētu spīdīgie žurnāli par šādu foto piedāvājumu. Tomēr visas vīriešiem svarīgās lietas tur ir. Nekā lieka, nekāda glamūra, bet katrā sejā un katrā ķermenī ir vīrišķs stāsts. Ja mūs būtu bildējis profesionāls fotogrāfs, nebūtu tik spontāni un uzticami. Šeit svarīgs ir fotogrāfiski nepareizs gaismas pielietojums – kas ir gaismā un kas ēnā. Tāda sociometrija sanāk, par kuru vērts padomāt – vai mums vajag tieši tā? Visumā esmu apmierināts ar sadarbību, rekomendēju draudzīgo Datafix kolektīvu arī citiem, vairāk ar viņiem var sakontaktēt, uzspiežot uz pogas „Mājas lapas izstrāde” labajā apakšējā stūrī.

Šis blogs nav tāds īsts blogs manā stilā. Nedaudz tāda kā instrukcija. Jo ar savu stilu šonedēļ izšāvos Rakstā, kas pievienots Publikācijās /Raksti – „Ētika – nekrofīla vai dinamiska? Svētā govs vai attiecību instruments?”. (Vairāk nav pulvera, jo otrās grāmatas darbi jāfinišē un ar arī klientu plūsma neapsīkst.) Tikko uzzināju, ka tur nevar pievienot komentārus, arī pie Grāmatām nē. Aizrakstīju Datafix puišiem, gan jau rīt novērsīs. Šeit es gribu uzsvērt un apliecināt – man ir ļoti svarīgas jūsu domas, gribu, lai tās tiktu pievienotas ne tikai blogam, kas kļuvis jau ierasti. Tātad – tiklīdz kā problēmas novērstas, pievienojieties!

Ir pierasts, ka galvenā kustība mājaslapā notiek caur Blogu, kurš tagad ir apvienots ar Sākumlapu, kurā parasti liku tāda veida informāciju kā šī. Ja kaut ko pievienoju citur, cilvēki var nepamanīt uzreiz, ja nav laika izčekot visas mapes. Un kādēļ gan lai to darītu, ja tajos pašos Rakstos varbūt ierakstīšu kaut ko reizi mēnesī? Šī problēma atrisināsies tādējādi, ka tiklīdz ko pievienoju ne-Blogā, tā par to parādās ziņa slaiderī – tajā, kur VR guļ uz soliņa pie vecās Hāpsalu katedrāles, auklējot savu galvu.

Vispār šī jaunā lapa un pievienošanās FB un TW ir iedevušas tādus kā enerģijas sitienus. Neesmu vēl apjautis, kā to vērst tikai konstruktīvi – mani instrumenti nav caur kaušanos attīstāmi. Dažviet jūtu, ka esmu pārāk impulsīvs un to vēlāk nāksies nožēlot, jo impulss jau ir tāda slīpējama lieta. Kaut kas tur ir, bet neapstrādāts.

Bet mani apmierina, ka atkal ir idejas, krāsas un iepriekš radušies teksti, kurus tikai vajag uzlikt „uz papīra”. Dzīve turpinās. Vienlaikus – forši, ka tā. No otras – bet cik smagi, tā galva visu laiku karst! Man ir viena ļoti nopietna ideja par Dievietes + Dzemdes telpu, kurai ir parametri. Kā es tajā telpā ieeju un jūtos. Ļoti forši. Sāku finalizēšanas darbus pie 3. Grāmatas – Dievietei.

Komentāri

Sieviete :)

Apsveikums ar jauno, skaisto lapu! 🙂 Un manas domas par sievietēm kolektīvos. Visubiežāk taču dāmas pieņem darbā vīrieši. Manā darbā visas ir atlasītas nu tiešām uz darbu vērstas, reiz pat pamanīju un iekšēji nosmējos, ka visām blūzes aizpogātas līdz zobiem, svārki līdz papēžiem, u.t.t. 😀 Citi darbā pieņem tik daiļas un stilīgas, bet glupas būtnes, kuras nespēj pat vienkāršu līgumu ar 3 piegājieniem sataisīt. Arī tādas ir redzētas. Un tad ir skaidrs – tiem smukajiem priekšniekiem – džekiem arī tās daiļās meitenes – darbinieces vajag. Katrs veido to atmosfēru kā izvēlas. Reiz strādāju arhitektu birojam kaimiņos – nevienas dāmas nebija viņiem, toreiz vēl domāju, ka vadītājs – vecis gados, apzināti to kolektīvu tādu tur. Un ko, nekāda vaina! Galu galā uz darbu taču iet strādāt, nevis ko citu darīt. Pēdējais novērojums par sieviešu kolektīviem. Man patīk strādāt sieviešu kolektīvos, man tie šķiet draudzīgi! Vismaz tāda ir mana pieredze. Visas kopā pļerkst par ēst gatavošanu, apģērbiem, ģimenēm, arī darbu, pa vidu. Sievietes atcerās visādus sīkumus viena par otru (kas patīk, kas garšo, u.tml.), apsveic svētkos, liek justies novērtētai, atbalstītai, joko, izsaka viena otrai gan pamatotus, gan ikdienas komplimentus. Man ir pozitīva pieredze ar darbu sieviešu kolektīvā un tur nemaz neprasījās veču, kas kaut ko vadītu, savaldītu vai kā citādi. Un nebija arī neviena, kas uzkundzētos kā gailis vistu kūtī. Bet nu jau es aizeju galējībās…. 🙂

  kaspars

  Daiļas un stilīgas nenozīmē, ka dumjas vai slinkas, tāpat kā neglīta un noplukusi nenozīmē, ka gudra un čakla. Tiešām, esmu redzējis gana daudz gudras un smagi strādājošas izskatīgas un stilīgas meitenes.
  No komandas panākumu viedokļa, labāk ir tur, kur ir daudzveidība prasmju un spēju ziņā. Kā ir no pašas komandas pašsajūtas viedokļa – iespējams, ka tur labāk jūtas tad, ja visi ir vienādi, un neviens nelec laukā.

Sieviete :)

Ak, tikko atklāju sevī.. godīgu/ negodīgu rīcību? Darbā izsludinājām vakanci, pieteicās vairāk kā 50 cilvēku. Vairums sieviešu, arī daži kungi. Un, tā kā man ar to civēku būs jāstrādā, es izdomāju, ka vīriešus uz pārrunām nesaukšu. Jo es negribu ar viņiem cīkstēties vai kā citādi noņemties… viņi runā pretim, dara pa savam, viņus jāpārliecina 10 reižu. Bet es tikai gribu izdarīt darbu, nevis ik reizi ieslīgt garās peripetijās. Tāpēc es kā sieviete darbā ņemu sievietes – viņas ātri visu apgūst un nebojā man nervus.

  kaspars

  a-ha!
  Ar šo informāciju Tev vajadzētu doties taisnā ceļā uz Darba inspekciju, viņi paskaidrotu Tev, kas un kā.
  Par runāšanu pretī – varbūt problēma ir nevis tanī, ka cilvēki paceļ jautājumus, bet tanī, ka Tu neproti uz tiem atbildēt? Galu galā, profesionālim jāmāk ne tikai pareizi izdarīt, bet arī paskaidrot citiem, kāpēc viņš ir izdarījis pareizi, un savu viedokli argumentēt. Tas pierāda, ka cilvēks spēj pieņemt lēmumus apzinātā līmenī.

Bryuvers

Forši, ja ir tāda sadarbība, kur viss notiek korekti, un tiešām prieks dzirdēt par tādu.

Tomēr es gan nedomāju, ka tas tāpēc vien, ka tur tikai vīrieši. (Eh, es jau zinu, ka pēdējā laikā esmu palicis diezgan kasīgs, nu ko lai dara… Varbūt pāraugšu to) Koroče, es točno zinu, ka tas vien, ka kopmānija ir džeku, nebūt nenodrošina, ka visi tikai nu domā, kā optimāli izpildīt klienta vajadzības par atbilstošu cenu — tā teikt, izdarīt normālu darbu, par to saņemt normālu samaksu, un normāli aizmirst. Un tad nāk nākamais normālais klients, kurš tiek normāli apkalpots un no kura tiek saņemta normāla samaksa. Neviena subjektīva skatiena, smaida vai jautājuma, neviena subjektīva iebilduma; nevienas kritikas nevietā, viss tikai “po ģelu”. Vai tiešām?

Nu, es arī darbojos IT jomā pa daļai (gan ne seviški mājaslapu taisīšanā) un tad es saskaros, piemēram, ar tādu joku, ka šodien tak katram ir kompis gan mājās, gan darbā, gan arī uz telefona ir kāda operētājsistēma un aplikācijas, līdz ar to katrs taču cenšas būt kompetents. Nu, tak vismaz kaut ko gudru vajag pateikt. Un tad klients bieži vien, ja viņam kaut ko vajag, kaut kā īpatni izsakās, stāsta tur par kaut kādām nebūšanām, ko kāds programmas izstrādātājs ir pieļāvis. Un es varu, piemēram, tikai “poddakivaķ”, sakot, ka tiešām stulbeņi — nejēdz vai pārāk netīrs bizness esot. Bet kā pakalpojuma sniedzējam man tomēr ir jātaustās, vai tikai šis klients īstenībā negrib, lai es viņam palīdzu. Viņam to grūti atzīt, jo tad sanāks, ka viņš ir drusku mazāk kruts, nekā cerēja būt, tāpēc pa taisno neteiks. Vēl pagājušonedēļ šitāda situācija bija: no sākuma es “poddakival”, bet pēc tam palīdzēju, un tad visas runas par stulbajiem ražotājiem beidzās… Un tad vēl mēdz būt tā, ka es paskaidroju, ka konkrēto lietu atrisināt prasa diezgan lielu darbu, un tad viņš saka, ka nē, nē, nav tak vērts, štrunts vien ir, kaut gan īstenībā grib, lai es to darbu izdaru.

Nu, kas tas ir? Nekas psiholoģisks, ne arhetipisks? Viestur, Tu taču pagājušogad rakstīji, ka Latvijā ir pārāk liels konkurences īpatsvars attiecībā pret sadarbību. Bet tas notiek arī tad, ja kolektīvā nav nevienas sievietes. Lielās Mātes vietā var būt arī lielais priekšnieks, kam izpatikt, un viss; a to kafijas meiteni, ja tāda vispār ir, var mierīgi atlaist, esmu redzējis.

Vispār, Pirmdienas Likums atkal netiek atcelts, bet nu tā jau gan nav nekāda problēma:)

Linda

Labdien, cerams, tiešām pēdējā karstajā dienā – ka tik Viestura galva nepārkarst!!! Es te arī gribēju ieklepot, ka pie raksta nevar komentēt, bet citi jau paspējuši. Tad nu gaidu līdz ar citiem. Uz redzēšanos nepārkarsušām galvām!

kaspars

IT vispār sen jau vairs nav vīriešu teritorija. Nav un viss. Varbūt kādā nelielā firmiņā ir savādāk (bet arī tas nav likums), bet lielos kantoros to var ļoti labi redzēt.
Par Māti. Man ir viena bij. darba kolēģe, kas, manuprāt, daudzējādi bija izcila projektu vadītāja. Ne visur. IT lietas viņa, principā, nesaprata. Pārdošanas lietas, principā, arī ne. Bet tur, kur ir jārisina konflikti vai smagas sarunas – neesmu redzējis līdzvērtīgu sniegumu. Nu lūk, un viņa kaut kā izteicās “ar programmētājiem kā ar maziem bērniem” (tiem kas nezina, IT iekšēji arī ir pietiekoši smalks sadalījums pa specialitātēm – ne tikai programmētāji, bet arī testētāji, analītiķi, administratori, projektu vadītāji). Es toreiz to uztvēru pārnestā nozīmē. Kopš man pašam ir divi (šobrīd – 4 un 4.11) veci jaunieši, es daudz labāk saprotu, ka viņa to NEDOMĀJA pārnestā nozīmē. Ja iemācies labi motivēt bērnu, kam ir (saskaņā ar vienu no grāmatiņām) morāles attīstība ir 0-tajā līmenī (t.i., izteikta taisnīguma izjūta, bet taisnīgi ir tikai tas, ko es gribu), tad tikt galā ar programmētājiem vairs nevajadzētu būt problēmām.

  kaspars

  par lapu –
  1. man patīk daudz labāk, nekā vecā. Un vispār – patīk.
  2. forši, ka izskatās labi arī uz planšetes
  3. no lasīšanas viedokļa būtu ērti, ja tai slaiderī par jaunāko rakstu parādītos nevis tikai nosaukums, bet ziņai uzklikšķinot, tur arī varētu aiziet. Vispār, būtu ērtāk, ja kaut kur stūrītī būtu lapas jaunumu sadaļa (bet nedomāju, ka vairums, kas apmeklē lapu, viena klikšķa dēļ līdz tam rakstam neaizies).
  4. ja runājam par sociometrijām – internets priekš tam ir domāts. Atliek tik atrast radošu veidu, kā visādas aptaujas var uztaisīt.
  5. salīdzinājums ar mājas celtniecību man liekas diezgan pareizs. Dažreiz jautā – kad es pērku mašīnu, tad es negribu sīkumos zināt, kā viņa darbojas. Kāpēc tad jūs, nolādētie IT blēži, man to visu prasāt par manu IT sistēmu / lapu, kuru taisāt?! Vai jums vienkārši pašiem nebūtu jāzina, kā viņu uztaisīt? Un atbilde ir – tāpēc, ka IT pirkumi atšķiras no auto pirkšanas, līdzīgi kā mājas pirkšana atšķiras no auto pirkšanas (ja atceramies NĪ burbuli, tad pārdeva toreiz mājas kā veikalā, un tagad daudzos gadījumos īpašnieki ir dziļi nelaimīgi)

Dace

Smukas zilas bikses ar foršu kabatu 😀

Zane

Nu vīrieši arī ir dažādi.. ja viņš ir no sievietes ietekmēts, tad tāpat tur būs interesanti. Un tā kā vīrietis(ja vien viņš nav kāds mūks) nevar nebūt no sievietes ietekmēts, tad ir jau arī veču kolektīvos Dievietes klātbūtne, un enerģija tās apmierināšanai.. Mani gan drīzāk interesētu jautājums vai darba kolēģis vīrietis spētu pieņemt kolēģi sievieti, kas uz darbu nāktu enerģiski un zemtekstā kā “vīrietis”… un vai sieviete spētu tāda nākt uz darbu, un vai spētu to savienot ar savu ārpusdarba sievišķību? Manuprāt biežāk izdodas tikai viena loma, viens tēls. Un sievietei tā tomēr biežāk ir sievišķīga sievietes loma… pat ja ne izskatā, tad domāšanā, enerģētikā, reakcijās (emocionālās un fizioloģiskās).

Hmm

Vai gan vienmēr sieviete ir tas vampīrs, valdītājs, māte, dzemde, pieskatītāja un vēl kaut kas? Man šķiet, ka VR reti par sievietēm saka ko pozitīvu. Bet mēs taču esam jaukas, foršas, vajadzīgas, siltas, mierinošas, labestīgas, uzticamas… gribas to atcerēties. Kāpēc Viesturs nekad nerunā par šo sievietes pusi?

  Bryuvers

  Psihoterapeits jau nedrīkst izskaistināt patiesību:)

  Dace

  Es domāju tā: vai tikai, mums, šeit lasošajām viņām, nav reizēm par grūtu, visu laiku redzot sevis atkailināšanu? Kā nu ne – reizēm ir gan. Domāju, ka dvēseles mierināšanai vai brīžos, kad aste nemaz nemetas gredzenā un zodu varbūt ir vieglāk pacelt uz augšu, bet dubultzodu ne tik ļoti, ir vērts palasīt, ko psihoterapeites sievietes raksta par “jaunāko” dzimumu: ļoti spēcinoša lasāmviela! 😀

  Man patika šī daļa: “jaukas, .. siltas, mierinošas, labestīgas…” Kā tad 😀

  Kaut kur tīmeklī izlasīts: “Simts reižu esmu viņam teikusi, ka esmu jauka. Strīdējos, bļāvu, situ – netic.”

Nu

es nezinu… Man liekas pašos pamatos kā vīrietim tā sievietei daba ir vienāda. Ja vīriešus nav kas pieskata notiek arī tā, kā notika krievu armijai ieejot Vācijā – kad nav kas aptur. Kur tad viņos tas labais? Un tajos ASV u.c. cietumos, kur uzraugi paliek nekontrolēti un spīdzina ieslodzītos? Ja cilvēku nekas nepieskata viņš var izmēģināt pašu velnu – kā vīrietis tā sieviete. Vara bez robežām abus ietekmē vienādi – cilvēks sāk pēc robežām “uzprasīties”. Un es nepiekrītu, ka vīrietim nekādas robežas nav vajadzīgas, vai, ka viņš nekontrolēts būs bezizmērā “labs” un pareizs. (Piemēram tai pat islāmā – arī tēvi savas meitas tirgo. Vai labāku motīvu vadīti, kā kad to dara mātes? Nu nezinu – atkal no konteksta jāskatās). Tāds pats cilvēks ir.
Vīrieši vienkārši ir uz augšu, vai nākotni, kā Viesturs saka, tiecīgi, bet sievietes no dziļumiem, “lejas”, pagātnes ņemošas un uz “augšu” vīrietim padodošas. Ka tur kaut kas tajā kas “augšā” būtu “labs” bet tajā otrā “slikts”, tā spriest, manuprāt ir kļūda. Bet to, kas augšā vienmēr vieglāk asociēt ar “labo”.

Publicēts: 10.08.2014
Komentāru skaits: 15