Skatīt komentārus

 Florence 097

 

Jau mēnesi Artuss Kaimiņš ir Saeimā. Visu šo laiku nemazinās publikas uzmanība pret viņa savdabīgo deputāta darba stilu, ja tā var izteikties – Artuss nešķiras no videokameras, kā jau solījis saviem vēlētājiem pirms ievēlēšanas. Citi saka, ka viņš vajājot dāmas līdz pat tualetēm, cits pārmet, ka deputāts nodarbojas ne ar to, kas ir viņa darbs, vēl kāds prognozē, ka vienreiz jau viņam būs jāmaina sava uzvedība.

Kad pirms pusgada feisbukā pamanīju Kaimiņa ziņu, ka viņš taisās būt deputāts, aizrakstīju, lai izbeidz muļķoties. Cik mākslinieki jau nav tikuši politiķu izmantoti un izmesti! Skaidrs, ka arī Suņu Būda var būt tikai tāds veiksmīgs politiķu PR paņēmiens. Toreiz biju pārliecināts, ka tiklīdz viņš nokļūs Saeimas zālē un sajutīs to gaisotni, viņš nevarēs no tās neiespaidoties un tajā atmosfērā nemēģināt iekļauties. Arī kopā ar eksministru Ķīli viesojoties Suņu Būdā, atkārtoju to pašu. Sarunājām – tiksimies tādā pašā sastāvā pēc gada, paskatīsimies, kas Artusam būs izdevies, kas nē. Tobrīd taču mēs vēl nevarējām zināt, vai viņš vispār tiks ievēlēts, tādēļ tāda noruna varēja šķist arī tāda kā nedaudz bezatbildīga. Varbūt nebūs nemaz jātiekas!

Taču šodien mēs redzam – Artuss ir Saeimā, viņš neiespaidojas, vismaz neizskatās, ka iespaidotos no „kopējās gaisotnes”. Ok, ir jau dažas nervozitātes pazīmes, manāms, ka arī stress kāpj, cerams, ka veselība izturēs. Spiediens ir milzīgs, bet viņš joprojām iztur savu līniju, filmē, publicē filmiņas internetā un (kas ir visinteresantākais), tās filmiņas tiek skatītas, varētu pat teikt, ka tās ir populāras!

Šķietami svarīgākais jautājums šeit ir – vai viņš strādā? Man liekas – jā, strādā. Jo, pirmkārt, viņam ir milzīgs uzticības mandāts, tiekot ievēlētam, un savās priekšvēlēšanu runās viņš solīja darīt tieši to, ko dara. Otrkārt, atbalsts Kaimiņam sociālajos tīklos nemazinās, drīzāk varbūt pat ir otrādi.

Taču anštendīgs procesu vērotājs teiks – deputāti tā nestrādā! Un arī viņam būs taisnība. Artuss Kaimiņš Saeimā rada mākslu, citādi to nenosauksi. Bet vai deputāts tā strādāt nedrīkst? Es īsti nezinu, varbūt tur kāds Kārtības rullis vai deputātu ētika, kas tādējādi ir pārkāpta, tādēļ anštendīgais vērotājs drīkstētu teikt – nedrīkst. Man, lai atrastu savu atbildi uz šo jautājumu, nāksies izdarīt dažas atkāpes.

Atceros kādu Domburšova raidījumu vēl vecajā formātā, kurā piedalījos kopā ar politiķiem, daži no kuriem ir arī šodienas Saeimā. Mani pārsteidza, cik emocionāli, bet tajā pat laikā konstruktīvi viņi sarunājās TV ēkas gaiteņos un kā izmainījās viņu komunikācija, ieslēdzoties kamerām. Viņi uzlika tādas gumijas aizsardzības un svīda no bailēm, kaut nu tikai nepateiktu kaut ko pārprotamu. Kaut nu tikai neizteiktu kādu viedokli, kas varētu nebūt viņu partijas vai tās vadības viedoklis, pat tad, ja attiecīgais jautājums partijā nemaz nebūtu diskutēts. Man pat kļuva žēl šo cilvēku, nav viegli tā aizsargāties, tikai aptuveni nojaušot, no kā.

Toreiz es politiķu runāto nokomentēju ar vārdu – „garlaicīgi”, par ko viņi man pārtraukumā, kad rādīja reklāmas pauzes, metās virsū – „vai tad mums te jābūt kādiem šovmeņiem?” Mani pārsteidza šādas emocijas un tas, ka tās parādās tikai pie izslēgtām kamerām, es neatbildēju pietiekoši labi. Un, kamerām atkal ieslēdzoties, spontāni ieņēmu tādu pozu, kuru viens mans basketbola čoms, pēc raidījuma man piezvanījis, nosauca – „kā uz rezervistu soliņa”. Izsmējāmies krietni, viņš arī būtu gribējis, lai es būtu „anštendīgāks” – taisna mugura, ķermenim jāveido divi 90 grādu leņķi utt…

Šodien domāju, ka šāda mana ķermeniska reakcija bija kā protests pret deputātu stīvo uzvedību, kas manī atbalsojās kā melošana, nezinot, vai vispār ir jāmelo. Varbūt nav, tomēr drošības dēļ samelošu, nepateikšu savas domas, izbraukšu starp „jā” un „nē” tā, ka katrs varēs sadzirdēt to, ko būs gribējis dzirdēt. Es būtu gribējis, tai viņi cilvēciski paskaidro – ziniet, mans personiskās domas ir šitāds, taču partija var lemt citādi, turklāt politiskās saskaņošanas procesā viedokļi vēl var pamainīties… To taču visu var paskaidrot mierīgi, cilvēcīgi – vai jābūt šovmenim, lai teiktu patiesību? Tā vietā – sasprindzinājums, bailes, svīšana un nekongruenta ķermeņa valoda, kuru jebkurš skatītājs intuitīvi izjūt kā melošanu. Šis skatītājs pārskaišas, sākumā meklē kādu politiķi, kura ķermenis nemelo, bet tad secina, ka tādu nav. Izslēdz televizoru un neiet uz vēlēšanām.

Un tad parādās Artuss. Skaidrs, ka viņš nav nekāds intelektuālais gigants. Un skaidrs, ka viņam nav ne vēlēšanās, ne īstas vajadzības ievērot kaut kādas robežas. Skaidrs, ka dažos apstākļos tie būtu defekti, bet, šodien jau izskatās, ka tur, kur viņš ir nokļuvis, šīs īpašības drīzāk palīdz. Tās izceļ viņa mākslinieka spontanitāti un aktiera profesionālo spēju atšķirt, kur ir ķermeniska patiesība un kur – meli. Šī titāniskā spēja iet pāri robežām ļauj viņam ar milzu pārliecību atkārtot to, ko redz visi, ne tikai Andersena kurpniekpuika – meli, meli, meli! Re, paskatieties uzfilmētajā, kādu liekuļi un stulbeņi jūs esiet – viss taču skaidri redzams! Vai jums pašiem nav kauns tā izskatīties? Un tā viņš uzzviedz tur, ik pa brīdim sačukstoties ar savas frakcijas līderi Bondaru, kuram tā izskatās kā tāda savdabīga terapija – viņš līdz šim savas spēles ir spēlējis pēc melošanas noteikumiem un savu neapmierinātību ar to ir sekmīgi slēpis. Un kurš ir diezgan drosmīgs šodien, tā piebalsojot aktierim – gan jau kāds no apsmietajiem apvainosies, atcerēsies, pieliks kāju priekšā, jeb vismaz nepasniegs roku…

Un tagad pasakiet man – kā šādu problēmu ar deputātu melošanu varētu risināt politkorektā, pieklājīgā un gaisu nejaucošā veidā? Nu nekā… Tādēļ labi, ka tāds Kaimiņš. Un labi, ka viņš nevis burtiskā, bet radošā veidā saprot, kas ir svarīgākais, ko viņa vēlētāji un plusiņotāji viņam ir lūguši izdarīt. Ok, viņš droši vien to nesaprot, bet viņš jūt un viņš dara, ko jūt un laikam labi, ka tā.

Un ir arī cits jautājums – vai viņš tiek un tiks saprasts no kolēģiem. Vai tie paši deputāti paskatīsies viens uz otru un ieraudzīs – jā, karalis patiešām ir kails! Vai Āboltiņa pamanīs, ka visās savās publiskajās izpausmēs viņa izskatās nedabīga? Vai viņa ieraudzīs, ka izskatās pēc klases audzinātājas, kas uz filmējošo Kaimiņu skatās nevis kā uz deputātu, aiz kura stāv tūkstošiem viņa vēlētāju, bet uz palaidņa puiku, kurš sadomājies viņai neklausīt.

Vai deputāti steigs to karali saģērbt un turpmāk sarunāsies savā starpā un ar saviem vēlētājiem kā cilvēki? Tam nu gan es neticu – viņi ir tālu, lai saprastu savas bailes, tādēļ metīsies Artusu pārmācīt. Viņi centīsies to apklusināt – lai taču izbeidz tracināt … – jā, ko tracināt?

Mūsu uzvedība nāk no kolektīvās kultūras, kas saka – tu esi neaizsargāts, ja nemitīgi nesaskaņo savas darbības ar augstākstāvošajiem vai, ja tas nav iespējams, neuzmini viņu domas. Jābūt perestrahovšķikam. Šādiem cilvēkiem rodas bailes, redzot vienu, kas acīmredzot, ne ar vienu neko nav saskaņojis, tikai ar sevi. Šādiem cilvēkiem tāds būs brīvdomātājs, bīstams.

Bet demokrātija savu lomu nospēlē tikai tad, ja parlaments sastāv tieši no individuāliem brīvdomātājiem, nevis kolektīvistiskiem perestrahovšķikiem. Pirmie var noskaidrot atšķirības uzskatos un pieņemt tādu lēmumu, kas ir vistuvākais katram no individuālajiem uzskatiem. Bet perestrahovšķikiem nemaz individuālu uzskatu nav, tie drīkst būt tikai viņus nopirkušajiem feodāļiem – oligarhiem. Bet ja tā, tas saprotam, ka problēma ar politikas pirkšanu ir simetriska – jo mazāk individualitāšu, jo vieglāk tās pārpirkt tiem, kam ir tāda interese. Tas nav nekas sarežģīts, tāpat kā atšķirt, kurš ir nopirkts un kurš vēl nē. Tas, kas neverbāli melo, ir nopirkts.

Ok, varbūt es šeit nedaudz pārspīlēju. Daži melo, nekādus labumus par to nesaņemot. Viņi tiek nopirkti tikai ar bailēm. Maģiskām, no kaut kādas vēstures kāpjošām, kas saka – „par patiesības teikšanu soda. Mēģini izlavierēt. Mazākais, tu vari runāt līdzībās, tās vienmēr varēs tulkot vismaz divējādi”. Jā – bailes atrauties no kolektīva ir baisas. Tās saka – tas Kaimiņš tak nav riktīgs, gan jau viņš aplauzīsies, gan jau viņu izmācīs. Bailīgais nesaprot, ka Kaimiņš, ja tiks krustā sists, tad mirs visu „simts gudrāko galvu” vietā…

Par šo var runāt arī politkorektuma un ētiskuma sakarā. Lai šie principi strādātu sabiedrības labā, ir jābūt pārliecībai, ka esam indivīdi, ka esam brīvi un spējam teikt to, ko domājam. Un ja nesakām, tad tikai tādēļ, ka zinām – visi jau zina, kas tiek noklusēts un kaut kā pateiksies, ka noklusēts. Visi zina, kas ir zem pieklājības, un ja tās ir kādas intereses, tad tās tiks respektētas. Bet ja neesam brīvi indivīdi un nemitīgi svīstam, mēģinot uzminēt, ko par šo vai to teiks tas un tas, tad tādi nedrīkst būt demokrātijā. Tādi indivīdi demokrātiju pārvērš tās noliegumā un tas notiek automātiski un nemanāmi. Lai gan likumi – demokrātiski, iekārta nezin kāpēc feodāla un likumi nav izmantojami, lai kaut kā pret feodālismu vērstos.

Pavisam nemanāma ir tā robeža, kas kādu Ētikas kodeksu šķir no noziedzīgas vienošanās – „šito mēs turam tikai starp savējiem”. Vai – „savā starpā runājam vienu, uz āru – citu”. Un ar to nekādi nevar cīnīties ja pati par sevi saprotama nav pamatlieta – nedrīkst melot. Cilvēki, kas melo tā, ka visi to redz, netiek ievēlēti, viņiem netic. Pie mums tā vēl nav – cilvēki grib noticēt vārdiem, nevis ķermeņa valodai. Bet ja tā notiek, tad arī vēlētājs nes sevī konfliktu – es taču zinu, ka mani piekrāps, es pats nobalsoju par krāpnieku. Vai viegli tā dzīvot?

Tādas manas pārdomas par Artusa Kaimiņa šovu, kas nemaz nav šovs. Tikai māksla, kas varbūt varētu glābt. Ceru, ka Artuss izturēs, ceru, ka viņu nenovirzīs sānceļos, kur notiks matu skaldīšana vai citas birokrātiskās spēlītes. Ceru, ka viņš neuzņemsies kaut ko, ko neprot, piemērām, vadīt Zolitūdes traģēdijas apakškomisiju – tad viņš kļūs viegli kompromitējams. Ceru, ka pēc gada (nu jau nepilna) tiksimies Suņu Būdā un es varēšu atzīt, ka esmu kļūdījies par kāda Nacionālā teātra aktiera perspektīvām Saeimas darbā.

Komentāri

Sanita

Ja kaut ko neprot, tad tas vēl nenozīmē, ka nevar iemācīties. Manuprāt, Zolitūdes traģēdija bija transformējošs fenomens A. Kaimiņa un visu mūsu kolektīvajā apziņā, tāpēc būtiskāk par bailēm no kompromata ir darīt to, uz ko izjūti aicinājumu un pie joda visus iestatījumus, arī pārvaldības darbs ir sen pelnījis būt māksla, kas evolucionē.

silvija

Man rakstā “aizķērās ” vārdu kopa “intelektuālais gigants”…..kas tas par zvēru?
Es patiesi priecājos , ka Artusam ir uzdrīkstēšanās darīt to ko viņš dara….tikai, atklāts, patiess un drošs cilvēks to var paveikt. Manuprāt tas arī ir patiesais iemesls, ka cilvēki viņu mīl un atbalsta, un gaida viņa jancīgos , bet patiesos video.Viņš ir aktieris no patiesās dzīves, nevis kā pārējie 99- intelektuālie giganti:( ( es tā to saprotu).

Vārds kā vārds...

Es teiktu – tas pilnīgi noteikti ir absurdu teātris. Un Artuss šajā lomā ir izcils, ja viņu nepiežmiegs kādi drošībnieki vai vienkārši banāli neuzpirks, tad mums būs iespēja piedzīvot ko izcilu – viņš novedīs visu līdz absurdam. Jo Saeimas deputātu darbība ir absudru teātris , diemžēl…
lai Artusam veicas. Būtu veselīgi, ja mēs nevis lūrētu “ar līke plinte aiz māje stūre”, bet gan paustu viņam atbalstu, nesmīkņātu, neaprietu (ka tik pašu āža kāju kāds neierauga), bet atbalstītu.

Aigars

Ir pazīmes, kas Kaimiņu lēnām degradēs un ievilks ”purvā”, pirmā no tām – neatbildēt uz sev neērtiem jautājumiem. Otrā – kameras priekšā cilvēkus uzrunāt citādi kā aizkulisēs.

Artūrs

Latvijai ir vajadzīgs šāds deputāts !!!!!
Zolitūdes traģēdija pierāda Latvijā esošie lieluzņēmumu komersanti ir sponsori Latvijas politiskai nespējai, tauta cenšas ievēlēt izmaiņas varbūt šoreiz tas izdosies. Jāraud ir arī ka tiesa nav spējīga atbildīgos projekta vadītājus par pārkāpumiem nosodīt , jo arī šeit lieluzņēmumu komersanti ir sponsori …. Tautai vajag taisnību – bet nedrīkst no tās baidīties viņa ir pavisam savādāka ,protams skatoties no dažādiem viedokļiem.
Bet tā nevar būt , ka nav neviena vainīgā , daudz cilvēki aizgāja viņsaulē…..
Varbūt šis būs pirmais solis pareizā tautas demokrātijā??? Izmaiņas būs iespējamas tikai šāda veidā , politika ir teātris ( visi taču saka dzīve ir teātris un mēs esam tās mākslinieki), ja savu lomu nospēlēsi labi
saņemsi aplausu, ja ne tad …. Nebūs vairāk šī loma…

Dauda

Ja Artuss ar savu drosmīgo stāju un pārsteidzošo personību spēs aizraut un ieinteresēt par politisko dzīvi šaja valstī ne tikai jaunatni (kas ir jau noticis !), bet VĒLREIZ atmodināt joprojām diezgan nodevīgi “snaudošo” inteliģenci – tā būs dubultuzvara !!
Viesturs Rudzītis ir “pieslēdzies sistēmai” – tā ir laba zīme !
Godātais, Viestur, netērējiet laiku un spēku, lai aprakstītu, kas būs, ja Kaimiņu “sitīs krustā”, rakstiet par to CIK SVARĪGI IR VIŅU ATBALSTĪT, palīdziet izdomāt KĀ VIŅU AIZSARGĀT gan no paša vājībām, gan no “viltīgajiem vecākajiem brāļiem” Saeimā un citur. Jums ir zināšanas un prasme rakstīt ! Rakstiet tā, lai Jums būtu tik pat daudz sekotāju kā Kaimiņam ! Rakstiet tā, lai lasītājiem RODAS VĒLĒŠANĀS DARĪT un skaidrība, ko tieši darīt! Rakstiet !!

wtf

Slepkavību nosaukt par trağēdiju jau ir PRšķiku uzvara. Un nav pat svarīgi kuru.

meri

VR atradis pareizo tēmu, ar kuru celt savus reitingus. Tik lielas diskusijas par jauno grāmatu kā bija ar Partizāniem, publiskajā telpā diez ko nemana, kolēģu biedrība šķiet nobijusies un likusi viņu mierā un tādēļ nava vairs aktuāls VR blogā iepriekš paustais: “…nešaubos, ka iznīcinātu visus jaunos čaļus un meitenes, kas svārstās starp karjeru un ģimeni. Īstermiņā, viens starp sevis uzveiktiem līķiem. Ilgtermiņā tie līķi mani piebeigs.Jēga? Kā man būtu stāvēt pie to jauniešu kapa, kurus esmu uzveicis?”
Bloga ieraksts par teātri bija mazpopulārs. Arī homoseksuāļu apcere
gaidītās milzu kaislības neizraisīja, vārījās pārsvarā vien fanu pulciņš. Bet nu re – beidzot viss kārtībā, skatījumu skaits tūkstošos, komentē, kā
izskatās, tauta no malas – Artusmīļi. Viss notiek!

  Lāsma

  Jā, Meri, vispār man arī gribētos, lai Viesturs tikai man raksta.

   Zane

   🙂 žetons

   Dace

   Es arī dodu 🙂

  Bryuvers

  Maita tāda, Tev tak tēma patika, bet, vot, Tev par katru cenu jābūt opozīcijā, un tāpēc vien ķengājies.

   meri

   Kāpēc pirmdienas rītapusē esi tik nervozs? Vai brīvdienas bija sliktas? Problēmas ar savu Dievieti, ka cita jānosauc par maitu tikai tāpēc, ka nevelk fanu pulciņa meldijam līdzi?
   Vienmēr vajag kādu sumpurni, kas opozicionē. Vai Tev tās teicamnieces-žetonnieces reizēm neliekas traki garlaicīgas?
   Kas attiecas uz Artusu, tēma man nepatīk, un es negribu komentēt nestabila cilvēka izdarības. Lai komentē tie, kas fano par viņu.
   Par politiķu divējādo runu – it kā tas būtu kaut kas jauns. Pamodāmies, ne? Viedais Viesturs pamodināja?! Līdz šim nezinām vārdu divkosība? Ja Tu esi čangalis, spriežot pēc Bryuvers, varētu būt, tad sapratīsi, cik labi šis vārds skan latgaliski – diuķiuss.

   Bryuvers

   Jā, brīvdienas tiešām bija nekādas. Bet par nikiem runājot, “Vārds paliek vārds…” = meri, tāpēc arī nospriedu, ka dirsies diršanās pēc.

   meri

   Iegaumē uz visiem laikiem – es rakstu tikai un vienīgi ar niku meri! Man nav vajadzības sadalīties.

   Bryuvers

   Vaiii, tad gan nav labi, jo nu sāk izskatīties, ka jūs te ir vesels bars.

   meri

   Kuru mūs?

   Bryuvers

   Nu, kā: Vārds kā vārds, meri, Rasma; vēl tikai Suku Pārdevējs trūkst.

   meri

   Un kāda jums fanu pulciņam problēma par un ar mums?

   Bryuvers

   Ne gluži problēma; nepatīk, ka Tu sviestu raksti.

   meri

   Kur tieši ir tas sviests?

   Bryuvers

   8. komentārā

   meri

   Kas tur ir uzrakstīts sviestaini aplams?

   Bryuvers

   Demagoģija

   meri

   Ogreģeļjaisja – sviests vai demagoģija. Es beidzu šo tukšo saraksti, kuru uzsāku tikai maitas vārda lietošanas dēļ manā virzienā. Atvainošanos tā arī nesaņēmu. Ko tad mēs gribam no Latvijas vīrieša vulgaris, ja pat gudri pri gudri VR blogā izrakstošamies vīrietis vēsi spēj nosaukt sievieti par maitu tikai tāpēc vien, ka viņa domā citādi nekā viņš. Visu gaišu, Bryuver! Un skaties, ka neuzbrūk Tev pašam kapu vārnas un maitu lijas.

   Bryuvers

   Ak šausmas, ko es izdarīju: nosaucu sievieti par maitu… Nu gan būs baigie sūdi… Laikam tāda paša stila sūdi, kādi draud tiem, kuru politkorektā runāšana Saeimā ir nopirkta par bailēm vien. Tagad Tava maitība vismaz noderēja par ilustrāciju tēmai.

   Kas attiecas uz Taviem nepacietīgajiem jautājumiem — tur nav nekas jāopreģeļājas, it kā demagoģija pati par sevi nebūtu arī sviests. Es neteicu to uz dullo, bet ja nesaproti, tad lūdzu: demagoģija ir 8. komentāra 1. un galvenais teikums — “VR atradis pareizo tēmu, ar kuru celt savus reitingus.” Ar šo Tu centies radīt iespaidu, ka raksta autoram svarīgāk bijis nevis vienkārši pateikt to, ko viņš ar šo rakstu pateica, bet gan celt savus reitingus. Tu nebiji autora iekšienē, kad viņš to rakstīja, tāpēc nevari zināt, vai tas tā bija. Bet apgalvoji. Vainot vienmēr ir vieglāk nekā pierādīt nevainību. Jau tas vien, ka kāds cenšas aizstāvēt savu nevainību, neizskatās labi, kaut arī viņš tiešām nebūtu vainīgs, un Tu šo elementāro ievainojamību izmanto pastāvīgi.

   Tālākie teikumi par reitinga krišanos it kā mēģina apstiprināt apgalvojumu, ka šis ir mēģinājums celt reitingu, jo esot tāda vajadzība, bet tie nebalstās uz faktiem. Kur Tu ņēmi, ka jauno grāmatu nepērk? Tu vienkārši nezini. Tad Tu citē VR dusmas uz saviem kolēģiem, izraudama no konteksta, kur tās bija reakcija uz LPB paziņojumu par VR publisko darbību. Tagad tu šo faktu liec kā pirmo, un spried, ka kolēģi droši vien nobijušies. Arī to Tu, protams, nezini, bet nu jau VR izskatās diezgan nesmuks: viņš tiecas pēc popularitātes un vajā kolēģus.

   “Bloga ieraksts par teātri bija mazpopulārs. Arī homoseksuāļu apcere gaidītās milzu kaislības neizraisīja, vārījās pārsvarā vien fanu pulciņš.” Šis ir rakstīts ar iepriekšēju pieņēmumu un no pozīcijas, ka autoram svarīgāka ir popularitāte, nekā saturs — ko Tu, kā jau teicu, nezini, bet vainot ir viegli. (Kaut gan tēma par homoseksualitāti nebija nepopulāra.) Pozīcijas (point of view) demonstrēšana ir retorisks paņēmiens; argumentēšanu, kas lieto retoriskus paņēmienus, bet nebalstās uz faktiem, sauc par demagoģiju.

   Apzīmējums “fanu pulciņš”, ko Tu lieto regulāri arī ir tikai pozīcija, ko Tu piedāvā, bet tā nebalstās uz faktiem un ir tendencioza. Neesmu manījis, ka tie, kas šeit raksta biežāk, būtu fani — t.i., tādi, kas nedomā, bet tikai pielūdz autoru. Deminutīvs piedāvāto bērnišķīgumuma izskatu pastiprina.

   “Bet nu re – beidzot viss kārtībā, skatījumu skaits tūkstošos, komentē, kā izskatās, tauta no malas – Artusmīļi. Viss notiek!” Tātad autors, kurš to vien dara, kā meklē popularitāti, to ir arī ieguvis, un viņam, acīmredzot, tagad it sevišķi vajadzētu justies vainīgam. Demagoģija, vainošana, nomelnošana, puspatiesības, izraušana no konteksta — tie ir tavi pastāvīgie jājamzirdziņi, par ko mēs Tevi arī mīlam — kā suns blusu. Parazīts Tu esi; no vienas puses Tu paud nepatiku par šeit rakstīto un centies kaitēt, bet no otras — dari to gadiem ilgi.

   meri

   Bryuver, es nerakstu šai blogā gadiem ilgi, vien kādus 5 mēnešus. Un man patīk, ka Tu vai traks vari palikt no nepareizo viedokļu Tev uzsūtītajiem virtuālajiem nervu stabilitātes pārbaudījumiem. Ir ļoti vienkārši ar tādiem kā es tikt galā – neatbildēt viņiem!

   Bryuvers

   Tad redz, ko viņai vajadzēja — drāzienu. Mana pieminēta suņa un blusas alegorija tak arī nemaz nav seksuāli neitrāla, biju to piemirsis. Vot šitādā stilā (tikai daudz niknākos apjomos) deputātiem vajag izdrāzt Saeimas netveramo Dievieti, un tad valstī viss būs kārtībā.

   meri

   Man ļoti patīk, ka Tu esi tik varens virtuālais drāzējs. Ar šādu seksa formu tagad daudzi vīrieši lepojas. Nez kā iet skarbajā realitātē? Tu varētu apstāstīt, jo pagaidām vēl mēs esam tikai ceļā uz Tavas dabas pilnīgu virtuālo izzināšanu.

   Bryuvers

   Tagad kādu laiku pacieties, pakrāj soda punktus. Viens jau ir — par “mēs”.

vilnis

izcili uzrakstīts !!!

  Ieva

  Jā, Vilni!

  Ej nu ej

  Līdz izcilībai tālu – bet kopumā vēlme pēc dabiskuma un godīguma. Bet…
  Nav jau plika godīguma, ir lēmumu pieņemšana, un mēs bieži (arī VR ) šo lēmumu pieņemšanu saucam par melošanu,jo tas pieņemts pretējās puses labumam. Bet dzīvē jau vienmēr tā ir.
  Kontroversiāli,liels avanss atsķirīgajam,pat sajūsma drosmei, nevis darbam.
  Un tas sasprindzinājums, bailes, svīšana un nekongruenta ķermeņa valoda – tas viss ir PSRS mantojums. Ka teica Fukujama-tas komunisms cilvēkus ir sabojājis pat gēnos…

Margarita

Man tik šausmīgi gribas, lai beidzot, BEIDZOT visa niormālības radītā psihopatoloģijas teorija un psihodiagnoztika aizrijas un saprot, ka ir jāiet pāri robežām, lai kaut ko varētu izdarīt cilvēces labā, kas jau ir slima no savas stīvās normālības.

Godo

Izskatās, ka VR lāga nesaprot, no kurienes deputātiem tās bailes runāt to, ko domā. Viņi ne tik daudz baidās no kaut kāda papa vai mammas (Lembja, Solvitas vai kāda cita), bet gan no bēdīgi slavenā elektorāta. Taču kā to vai citu domu uztvers šis bubulis Elektorāts nekad nevar zināt. Tāpēc labāk izvairīties no precīziem izteikumiem un jebkādas konkrētības, kas 100% patiks elektorātam. Tāpēc arī šī totālā laipošana. Diemžēl arī elektorātam ne visai patīk tieša vārda teicēji, jo “inteliģence” jeb “progresīvā” sabiedrība šos tiešrunātājus pasludina vai nu par populistiem, muļķiem, kaut kādiem dīvainīšiem vai vienkārši nepareiziem, kuri neatbilst mūsu virzībai pareizajā virzienā. Kāds ir šis “pareizais” virziens nav tik svarīgi. Svarīgi ir runāt “pareizajā” valodā, kura gan skan it kā latviski, bet, kura ir īpaša un kurā paklausoties uzreiz var atšķirt politiķi, augstu valsts ierēdni vai šīm aprindām tuvu stāvošu cilvēku. Tā ir īpašā birokrātiskā valoda, kurā runā visā pasaulē (vismaz Eiropā) visi birokrāti. Katrs gan savā nacionālajā dialektā. Raidījuma reklāmas pauzes laikā visi runāja latviešu valodā, bet tiklīdz ieslēdzās kameras uzreiz pārgāja uz ierasto birokrātu valodu. Tas arī viss.

  Marī

  Šī atbilde bija adresēta Godo –
  Lielā mērā var piekrist, tomēr par elektorātu viņi tā nopietni aizdomājas vien pāris menešus pirms vēlēšanām. Pārējā laikā tomēr skatās mutē tiem, kuri dala maizīti – partiju sponsoriem, visādām lobiju grupām, feodālo lēņu turētājiem. Spilgtākais līdzšinējais piemērs bija kaislības ap Ķili, kurš prot runāt gan akadēmiskā, gan birokrātiskā, gan cilvēku valodā, bet tiklīdz tika aizskartas Augstākās izglītības padomes lēņa intereses sākās nenormāla skaļuma visu līmeņu un abu dzimumu bābu klaigas par neprasmi komunicēt.

   Kāda, ne no sistēmas

   Viņš arī neprata komunicēt. Jums jābūt makam ar miljonu eiro-viņš saka, bet sistēmai ir tikai simts. Par starpību vinš gudri un izdegunīgi teoretizēja un runāja tautas valodā un gribēja strādāt ar citplanetiešiem, nevis sistēmas cilvēkiem.

   Marī

   Kas ir sistēmas cilvēki – tādi glumie padomju vīriņi kā Vētra un Gardovskis? Tad pareizāk tiešām ir aiziet nevis piemēroties tādiem…

  Bryuvers

  Vispār akadēmiskā valoda arī varētu būt viens šāds politizētās valodas dialekts.

Marī

Lielā mērā var piekrist, tomēr par elektorātu viņi tā nopietni aizdomājas vien pāris menešus pirms vēlēšanām. Pārējā laikā tomēr skatās mutē tiem, kuri dala maizīti – partiju sponsoriem, visādām lobiju grupām, feodālo lēņu turētājiem. Spilgtākais līdzšinējais piemērs bija kaislības ap Ķili, kurš prot runāt gan akadēmiskā, gan birokrātiskā, gan cilvēku valodā, bet tiklīdz tika aizskartas Augstākās izglītības padomes lēņa intereses sākās nenormāla skaļuma visu līmeņu un abu dzimumu bābu klaigas par neprasmi komunicēt.

Andis

Lielisks raksts!!!

Zane

Es gara acīm redzu kā deputāti, viens pēc otra sāk stāstīt atklāti kāpēc viņi ir kandidējuši uz Saeimu, kādi ir viņu privātie mērķi tajā, kādā veidā viņi ir veidojuši karjeru partijās, cik paziņas, draugi un radi strādā “valsts aparātā”, cik paziņas, draugi un radi ir uzņēmēji, kam ir valsts pasūtījumi, kādi likumprojekti tieši ir izstrādāti atbilstoši šiem uzņēmējiem, kādi grozījumi un dēļ kā veikti. Tad, kādā veidā tiek veidoti mehānismi un apturēti tie mehānismi, kas varētu atklāt pirmos mehānismus, kādā veidā apmeloti cilvēki, kas vēlas šos mehānismus likvidēt, kādā veidā tiek tirgoti amati un lemts par ietekmes sadali sfērās. Kādā veidā notiek tirgošanās un spekulācijas ar balsošanu, šodien tu man , rīt es tev. Kādā veidā partijas vienojas par kasīšanos savā starpā, cik un ko tas maksā un tādā garā.

Ņemsim par piemēru Zolitūdes Maksimu.. Runa varētu skanēt šādi – karoče, man tur ir viens čoms, kas tur uztaisīja to firmu, tad mēs tur sarunājām ar Jāni, ka viņš tur dabūs to cauri, kad viņš dabūja, tad mēs uztaisījām tās divas citas firmas, nu tur uz tās vecenes vārda, nu ķipa tā blondā lose, tad mēs dabūjām to kantori, kas mums to sūdu uztaisīja, kaut kādu veci sarunajām ārzemēs, kas to visu it kā noformēja, tur baigi Juris palīdzēja, malacis. Nu un karoče tās skrūves kaut kādas Saša ar čomiem, jā nu piedirsa reāli.. ai nu un tā sūda būda nokrita, bļeģ, un tā Maksima tur dirsa kaut ko ne pa tēmu, nu un vajag tur iztaisīt reāli tā, ka ķipa tas notika, bet to nevarēja paredzēt, jo nebija institūcija, un viņiem tur kaut ko samaksās, un uz kādu laiku šito vajag pārskatit, nu lai tur citās vietās nav ar mums saistības, ja kas. ”

Teikšu godīgi.. slikti ar sirdi paliek.. kā Dace vienreiz rakstīja.. Un tā nav atklātā vai neatklātā runa.. tur ir TĀĀĀĀĀĀĀĀĀDS spiediens uz cilvēkiem, ka es nevienā momentā nebrīnos, ka cilvēki ģīmjos mainās un ar sirdsslimībām sirgst..

Artusam ir jāierauga atšķirība.. tur visi NAV vienādi.. ar ko gan es nedomāju, ka tie nu jāliek mierā.. bet jāskatās ir dziļāk.. tālejošāk.. Šoreiz pievienošos Alvim Hermanim, paldies Artusam par aizvilināšanas manevru..

Jānis Ozols

Paldies, Viestur! Beidzot viens par šo tēmu runā atklāti, un labi, ka tas esi Tu.
Rakstu gan vajadzētu 1,5-2 reizes saīsināt, un tad to varētu nopublicēt visos Latvijas medijos.
Tikai! Pirms 20-25 gadiem politikā bija daudz cilvēku, kuri nemeloja. Un to, ko šodien dara Artuss, darīja ne viens vien krietni gudrāks un politiku daudz labāk izprotošs cilvēks. Darīja gan nedaudz savādāk. Jo viņus atbalstīja daudzi godīgi žurnālisti, kādu šodien vairs praktiski nav. Bet tad pamazām viss sāka mainīties.
Kāpēc tā notika? Tā ir tēma garākai saruna par to, kā Latvijā ar globālās finanšu oligarhijas gādību ienāca rietumu (lielākoties Teivistokas institutā izstrādātās) PR metodes un to realizētāji. Šis process ir ietekmējis ikvienu no mums, politiķi ir tikai vieglāk ieraugāmā sabiedrības daļa.

Jānis Ozols

Un vēl. Tai pašā institutā ir izstrādāta vesala paņēmienu buķete, kā piejaucēt šādus izlēcējus. Un kā izstumt no aprites, jā šie paņēmieni nelīdz. Iznīcināšna vai brutāla iebaidīšana jau labu laiku tikpat kā netiek vairs lietota.
Tā ka es uz Tavu optimistisko prognozi skatos diezgan skeptiski.

Ansis

Visu cieņu Artusam un visiem, kas viņu atbalsta.

Iespējams, ka skaidrojums, kur rodas māksla Artusam ejot politikā meklējams cildenumā par ko runā Boomfm „Dr. Starp Citu stāsta par cildeno, dižo un skaisto”. Cildenumā, kas izslēdz skaisto. Sajūtās mūsos, kas esot drošībā, labi var iztēloties un saprast kādā postā un ciešanās cilvēks labprātīgi pats dodas iekšā.

No politiskās sistēmas viedokļa Artuss, manuprāt, sistēmai ir nepieciešams, un kalpo kā drošības ventilis paaugstināta spiediena novadīšanai. Ja varas maiņa starp dažādām partijām tiek aizstāta ar demokrātijas imitēšanu vienas varas ietvaros, sistēma pārstāj pati sevi uzmanīt, pieaug meli, visa veida negācijas un sistēma kļūst nepievilcīga uz āru. Pat PSRS komunisti to saprata un radīja sev opozīcijas partiju ar Žironovski. Zīmīgi, ka tieši galvenais čekists Kručkovs kongresā izcēla Žirinovska partiju kā vienīgo, kas nav pārāk naidīga.

Vai Artusam izdosies tikt pāri šādai lomai?

Runa jau nav par Artusu, bet par to, kāda ir sabiedrība kopumā un ko tā grib un var panākt.

Kaspars

Rakstā vairākkārt tika pieminēts vārds “meli”. Man jāatzīstas nekompetencē – kas ir meli (definīcija) un kādas to funkcijas (psiholoģijā un socioloģijā)?
Vai Kaimiņš ir latviešu Pūcesspieģelis, Hodža Nasredins vai kāds no īru Makgregoriem, ja tā tad viņa funkcija varbūt ir konfrontācija valdībai (titāniskajam spēkam, varai) pārstavot grupu citu pabērnu (mēdz teikt tauta). Šādā gadījumā runa nav par jaunu ētiku (jo tad viņš būtu jaunais Asīzietis) bet par esošās nerealizācijas kompensēšanu (caur joku, ironiju, farsu), atsedzot un vienlaikus padarot varu vieglāku (ne tik biedējošu un graujošu varu).
Lai vai kā jautājums par meliem paliek, ja meistaram ir brīvs brīdis ….

  Rasma

  Kamēr gaidat meistara brīvo brīdi, varu piedāvāt Pola Ekmana skaidrojumu, tas būs no psihologa lauciņa = meli (apmāns!) ir darbība, ar kuras palīdzību kāds (X) maldina citu (Y), dara to apzināti, iepriekš nebrīdinot Y par savu nodomu to darīt un bez skaidrām pazīmēm no apmānītā (Y) puses, ka tas (Y) lūdz X melot. Ir divas melu formas – noklusējums un izkropļojums.

   Kaspars

   Paldies.
   Vai saparatu pareizi:
   ja gribi melot un melo – tad meli (izkroplļojums)
   ja negribi, bet melo – tad maldi
   ja gribi, bet nemelo – meli (noklusējums)
   ja negrbi un nemelo – klusē.

   Prasīt ģenezi, par gribu (kā melu pirmcēloni), lai kam būtu par traku:)

   Kaspars

   Mani mulsina ‘bruņinieka cīņa pret meliem’ slavināšana, jo
   1. bez meliem nav politikas (ja nemelotu, tad nebūtu valsts – valsts noslēpums, ekonomikas prognozes – inflāciju gaidas, ticība politikas mērķiem utt. – strikti vērtējot tie ir meli, bet bez tiem nebūtu pozitīvas attīstības) Daļa no spēles – VR taču spēlet basketbolu izmāna pretspēlētāju. Tie nebūtu meli, ja sabiedrība ticētu, ka politiķi brīdinātu, ka tie būs meli, bet šāds nosacījums ir absurds. No otras puses reti kurš tic politiķiem (vai jebkuram citam cilvēkam) 100%. Rezultātā sanāk, ka nevis meli ir ļaunums, bet gan melošanas iemesls un šāda gadījumā meli zaudē savu unikālo nozīmi, jo tā kļūst par darbību – strādāju nevis valsts labā, bet piemēram kādam no māko;niem vai ar hūti. Tāpēc šajā gadījumā kauja pret meliem, kā objekts ir mazvērtīgs.
   2. cik saprotu Artuss savā biznesā nebūt nav godīgs pret valsti (mums visiem), glūži kā nasredini vai pūcespieģeļi. Tāpēc spēle jau nemainās, mainās laukums un mērogi. Un es domāju, ka Artusa rīcību nosaka iekšeja motivācija, vismaz nekādu pārdzimšanas, kristīšanas rituālu neatceros, bet bez tiem grūti ticēt, ka Artuss ir godīgs kā zīdaini. turpertim, ja tas ir egoisms, kas vada un es ticu, ka lielāko daļu cilvēka nosaka egoisms, tad jebkāds sabiedrības ieguvums ir stipri pakārtots individuālajam.
   Artuss aizķēra mūsu ilgas pēc labākas politikas, pēc zināmas atriebes, pēc viegluma un provokācijas, kas būtība ir daļa no cerībām, ka man paveiksies un es dabūšu vairāk nekā pelnijis. Gan algas ziņā, gan politiķu, gan kolēģu utt.

Bryuvers

Jā, lai Artusam izdodas. Es “Suņu būdu” pirmoreiz skatījos tikai tad, kad tur bija Viesturs, un man likās, ka tā ir tāda pavirša klaunošanās, biju vīlies. Bet tad vienreiz biju noguris, un bija kārdinājums nospiest uz video, kur viņš ir ar Džlindžeru. Neko nopietnu negaidīju, un tad patika. Un tagad, iepriekšējās bloga tēmas laikā, tikai trešo reizi paskatījos, ko viņš izdarīs ar geju tēmu, un rēcu pilnā kaklā. Nu, un tad Saeimā…

Man šķiet, ka viņa uzvedība ir diskomfortējoša ne tikai tāpēc, ka nepieņem politkorektos melus, bet arī tāpēc, ka tur ir diezgan daudz bērnišķīguma. Un tad es tā nodomāju, ka varbūt mūsu bērnišķīgajā sabiedrībā, kas sev līdz šim galvenokārt ievēlējusi populistus (naivi, bērnišķīgi tiem ticējusi), tas tomēr ir pakāpiens augstāk — tagad nevis naivi ticēsim, bet būsim dusmīgi; un tad varbūt nākamais solis būtu, kad varam ar pieauguša cilvēka attieksmi parūpēties par sevi un savu valsti.

Bet tagad, šī bloga ieraksta iespaidā man sāk likties, ka varbūt par zemu esmu Artusu vērtējis: varbūt “tomēr” vispirms ir jāiedibina demokrātija, un tikai tad varēs nodarboties ar to, ka tiek sakārtota valsts. Nu, ārprāc, tas tak elementāri! Sanāk, ka es arī jau esmu sācis domāt kā tie oligarhu dievietes pielūdzēji. Izmaiņa tak notiek “Inside out”, ne jau “Outside in”.

Tas par tiem perestrahofščikiem — trāpīgi. Un bez Saeimas tas ir vēl ļoti daudz kur citur. Un tu jau vari pat nebaidīties un nemelot, bet, ja visi ir mīzēji, tad neko nepanāksi. Varbūt vēlāk, varbūt pēc tevis kāds.

“Bet demokrātija savu lomu nospēlē tikai tad, ja parlaments sastāv tieši no individuāliem brīvdomātājiem, nevis kolektīvistiskiem perestrahovšķikiem.” Vai tiešām tā ir? Uztveru šo teikumu kā evaņģēliju.

  Rasma

  Jūs gribējāt teikt – “mūsu matriarhālajā sabiedrībā”?

   Dace beidz ēst šokolādi

   Čau, saldumiņ, šon Tev vakara maiņa? Kad bija pēdējā psihiatrijas “prakse”?

   Bet dies ar viņu – šokolādi gribi? Vēl man ir zirņi, forši, lielie, ar labu šķiņķi no “Rubeņiem” un sīpoliem. Viens pats speķis man negaršo. Ah, nu jā, bet, ja vakara maiņa, tad varbūt nevar… 😉

   Bet varbūt esi vegāne? Tu zināji, ka ir pat vegānu bikšu jostas un somas?

   Labi, pagaidām, čau…

Dace

Ar Artusu bija tas, ka viņam izdevās parādīt, ko viņš jau spēj. Cik saprotu, tad “Suņu būda” ir viņa bizness.

Viņam nebija kaut kas jāsola, un ar bērnišķīgumu ir tā, ka tas ir labs ierocis pret visiem, kas nāk un sola naudu “jaunam ritenim ar “čiveri” un jaunai leļļu mājai”. Tāpat vien – jo esam taču tik labi, mūsu sirdis kūst jums kaut ko uzdāvināt… Nu un jā, noticējušais pēc tam ir ļoti dusmīgs, jo bijis naivs un bērnišķīgs. Tad pirmais jautājums reizēm var būt arī tāds: nu kur tad ir tā mana leļļu māja? Nesanāca – kā tad tā?

Un pēc tam var iet tālāk.

maira

Es arī līdz šim priecājos par Artusa spontanitāti. Domāju, ka bez tā spēka, nekaunības un skarbā trieciena, kas ir viņam, ir grūti kaut ko izmainīt. Taču nu vairs nezinu vai esmu viņa atbalstītāju vidū, jo noskatījos video ar Kažu un paliku ļoti bēdīga. Protams, ka žurnālists bija nepiemēroti apģērbies un pat nevīžigs. Jo šodien, ja arī cilvēkam ir maz naudas, tad humpalās pa lēto var ļoti labi sapucēties, tikai jāpiestrādā. Taču man, redzot šo video, visnesmukākais likās pats Artuss, man bija kauns par viņa uzvedību. Nekaunība, visatļautība, pārākuma sajūta, lepnība, augstprātība. iedomība, cilvēka pazemošana. Nu, tur tas viss bija. Man ļoti žēl. Ne jau tādus varoņus vajag Latvijai. Viņš savu viedokli varēja pateikt Kažam, ne jau filmēt un publicēt. iespējams, ka pēc gadiem desmit, piecpadsmit viņam pašam būs kauns par to.

  Dace

  Nu bet tā bikšupriekš’ bija daļēji vaļā. Domāju, ka tur maz var līdzēt Kažas punča pēc, beeet viņš sāka draudēt: “Don’t f*ck with the media!” Un vēl piesolīja, ka būs slikti. Nu un kas tas tāds ir? Artuss viņu izveda skaidros ūdeņos.

  Bryuvers

  Nu, lūk, un tā arī Kaža pateica: “Nebeigsies labi.” Tieši tas, no kā visi, kas lieto politkorekto uzvedību, neapzināti baidās, un par ko mēs te runājam.

  Dauda

  Šo video un Artusa uzvedību nevar pareizi un pilnīgi novērtēt, ja neņem vērā to, kas bija PIRMS TAM. Abu kungu attiecības nesākās ar filmēšanas sākuma momentu.
  Papildinošo informāciju var izlasīt Suņu Būdas Twitter lapā :
  “Kaža 3mēnešus cītīgi drukāja par Artusu. Cītīgi diskreditējot. Cītīgi bez faktiem. Cītīgi pirms vēlēšanām.”
  Nofilmētā epizode ir spoža atbilde uz trīs mēnešus ilgu nepamatotu uzbrukumu Artusam no Kažas puses.

siers

Katra jaunā Saeima man patīk arvien labāk: jo katra nākamā ir aizvien precīzāks visas sabiedrības modelis, procentuāli skatoties, cik tajā sieviešu (par maz, par maz!!!), cik krievvalodīgo, cik ārzemju latviešu, homoseksuāļu un šizofrēniķu. Elektorāts neapzināti balso par sev iekšēji tuvāko… Un spogulis nav vainīgs, ka vēlētājam beigu galā nepatīk ģīmis, kas skatās pretī.

ivo

laiks visu noliks savaas vietaas….buusim pacietiigi un nogaidiisim un peec laicinja redzeesim kas ir shis cilveeks

zanda

ja artus veelas veeleetaaju atbalstu tad lai panaak ,ka nozzeelojamaa un tragjiski komiski smiekliigaa no 1janv.360 laikam…minimaalaa alga BRUTO!!!!!!!!!!!!! shausmas….palielinaas vismaz uz 500 NETTO…cenas ir eiropas liimeniii bet minimaalaas algas….cilveeki…viss ir tik vienkaarssi….palieliniet minimaalo algu un latvija buus pilna ar tiem kas aizbraukussi…no skraidiissanas ar kameru nekas nemainiisies…paraadi matemaatiski kaa ir iespeejams izdziivot par 320 eiro meenesii….kaa tas ir iespeejams ar apkures reekjiniem beerniem zaaleem dreebeem uttt….tiessaam nesaprotu ..deputaati beigussi pa 2 aukstaakaam bet kad runa iet par minimaalo algu tad liekas ka vinji visi ir tvaika ielas pacienti….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

siers

Man patīk ne vien Saeima, bet arī patreizējā minimālā alga! Jo ko mēs darītu ar vairāk?- rītu vairāk, dzertu, pirku lupatas, aizvien pūkaināku ,,mīkstpapīru” un lielākas zāļu turzas aptieku akcijās. Komunālos parādus taču ik pa pāris gadiem visiem atlaiž! Mani sajūsmina arī aizbraucēji- jo palikušajiem taču vietas vairāk. Nupat vēlēšanās konkurss bija uz 1 vietu 11. Nākamajās būs vēl mazāk, un pēc 20 gadiem visi tur satiksimies!

unicorn

Delfi par Kaimiņu Spēlmaņu naktī raksta, citējot fotogrāfu Kasparu Ūdri: “Viņš man pielavījās no mugurpuses un aizlika sejai priekšā roku ar izstieptu vidējo pirkstu. Zinot, ka Kaimiņam patīk provocēt, es mierīgi centos panākt, lai viņš to pārtrauc, bet deputāts nelikās mierā,” Spēlmaņu nakts notikumus atceras Ūdris. “Manuprāt, viņš bija iereibis un uzvedās kā karalis. Radās sajūta, ka viņš vienkārši vēlas, lai es viņam iesitu,” atzīst fotogrāfs.”

Māksla? Mjā…

Lāsma

Jums Artuss neatgādina Vinniju Pūku? To lāci bez biksēm, ko pieminēja iepriekšējā ieraksta komentāros Dace.
Nevar ar to lāci neko saprast…
Visi citi lāči kā lāči sasēduši savos plauktos ar vecmammu tamborētām biksiņām un te – ierodas viens, kuram nav, ko slēpt!

Kurš tad nav līdis paskatīties, kāpēc lācim bikses kājās? Kaut kam tak tur jābūt! Man nekad nepaveicās – nevienam izģērbtam lāču puikam neko neatradu. Un lellēm nebija pat strīpiņa. Nekā nebija!
Nemaz nebrīnos, ka puikas bērnudārzā noplēsa plikas visas lelles un tad meitenēm cēla gaisā svārkus – vajag tak redzēt, kā ir, kad nekā nav!

Pagalmā puikas piesolīja parādīt, ja mēs parādīsim.

Reiz mans 4gadīgais dēls, pagalmā ar kaimiņbērniem slidinājās pa slidkalniņu. Bija silta diena un slidkalniņam uzlēja ūdeni, lai labāk slīd. Bērni novilka drēbes un tupus rāpus šļūca lejup. Iegadījās, ka mans puisītis ieriktējās laidienam lejup uzreiz aiz plikās kaimiņmeitenītes, kas nometusies četrāpus. Visā godībā viņam pa priekšu slīdēja kaut kas tāds, ko nevienai lellei nekad neredzēsi… Viņš sabijās un saraudājās tik ļoti, ka vajadzēja izveikt nomierināšanās rituālu “vannā ar sēdēšanu”, kādu parasti viņš pieprasīja pie īpaši lieliem pārdzīvojumiem.

Tad nu Artuss pletētā kreklā ierodas tur, kur cirkus arēna un filmē. Pēc tam pašiem un citiem rāda, kā izskatās … un tad vakari vannās ar sēdēšanu.

Adiet bērni, ko adiet’i,
Kaimiņbikses neadiet!

Lai nav mēms klusums un miers.

sieviete

Es godīgi saku, ka man Artuss Kaimiņš nepatīk un viņu atbalstīt nespēju!!!Manā skatījumā viņš nepilda deputāta pienākumus(tā būtu garāka diskusija, kas ir deputāta pienākumi). Vienlaicīgi nevar kūku apēst un paturēt. Tieši tāpat nevar, manuprāt, asarās šausmināties par Zolitūdes traģēdiju, un meklēt vainīgos, kuri nav ievērojuši noteikumus un ir pārkāpuši visas robežas, tai pat laikā slavēt robežu pārkāpēju un noteikumu neievērotāju Artusu Kaimiņu.
Demokrātija nav bijusi un nebūs, ir mediju diktatūra, kuru kādi laiku arī spēlēja Artuss Suņu būdā, lai ietekmētu politiku un notikumus. Tagad tā
pati mediju diktatūra noliks pie vietas Kaimiņu. Demokrātijas spēlītēs atstājot noalgotus aktierus – kažokas un hermaņus.

Zane

Es skatos.. ne tikai šeit, bet arī sociālajos.. jauns Lielais ļaunums ir nokritis uz skatuves -Mediji…turklāt nemāk uzvesties, tulkot.. un ģērbjas nejēdzīgi.. un latvietis vulgaris dodas ar to cīņā..štrunts par to nodokli progresīvo, štrunts par to neapliekamo minimumu..

Pa kuru laiku tas viss rodas.. vai tam ir viens pirmavots, vai vienkārši cilvēki no tv skatīšanās atrofējas.. ???

  Dace

  Reakcijas uz mediju varu būs vienmēr, parasti jau ir par kaut kādu tēmu.

  Bet Artusam ar Kaužu jau bija veču duelis. Ne nu šoreiz kādi mediji, nekas.

  Ziņu portāli bieži atraujas par to, ka virsraksts maldina, ka dzelteni, ka brōliski uzrakstīts. Visi rakstošie atraujas, par ko šiem bez kritikas jādzīvo? 🙂 Starp citu, pēc tam viens otrs beidzot ir paņēmis kādu korektoru, lai var saprast, kam kurš ko dod vai nedod. Tože hļeb.

  Tie, kas paļā visu tāpēc, ka viņiem pašiem visu laiku ir slikti, tomēr ir atšķirami.

Marī

Prieks par Viestura vienkārši biedrisko attieksmi, jo ieintresēta labvēlība šajā gadījumā noteikti vērtīgāka par brīnumus gaidošu spiedienu vai augstprātīgu vīpsnāšanu. Man ir ļoti žēl, ka Artusa nebūs teātrī, jo teātra darbu viņš dara ļoti, ļoti talantīgi. Pirmajās dienās Saeimā viņš teica, ka deputāti Seiemā, atšķirībā no aktieriem teātrī, spēlē visu laiku, bet nekomentēja, vai to izmantos akriermeistarības uzturēšanai vai vienārši pie tik lielas izlikšanās slodzes nav radis, jo zina , ka attiecībā uz spēlēšanu nekas labāks par vecā labā Staņislavska “ticu-neticu” nav izgudrots. Ticēšanas kredīts Artusam iedots ļoti liels, bet pēc tam sākas stāsts nevis par viņu, bet par mūsu varoņa gaidām, kas brīžam neatšķiras no klasiskā:
“Tērauda zobena liesmām
Vecajos veļus viņš biedēs,
Tumsības biedēkļus kliedēs,
Vaiduļus raisīs no briesmām.”
Ceru, ka viņam savas idejas un ambīcijas tomēr ir svarīgākas par veļu kacināšanu vai vaiduļu mierināšanu, jo citu gaidu piepildīšanas mēģinājumi var aizvest baisā purvā.

Vārds kā vārds...

Ļaunas mēles melš, ka “Bryuvers” esot tā saucamais provokators – speciāli uzturot tonusu blogā, par ko liecinot vienveidīga viedokļa paušana par jebkuru tēmu,ko VR piedāvā. Tā teikt – galma “grieķu koris”. Atbalsta personāžs. Sākumā neticēju, bet kad metās virsū manam komentāram, biju neizpratnē – par ko? Tad atcerējos, ko biju dzirdējis.
Nezinu,nezinu – ticēt tam, vai nē? No vienas puses, VR jau nav vajadzīgs tāds dievinātājs, bet reizēm jau,kā liecina pieredze, nav dūmu bez uguns…Lai gan kopumā es ne sevišķi paļaujos uz baumām, būs nopietni jāpalasa VR līdzšinējie teksti un minētie komentāri. Tad jau redzēs.

  Bryuvers

  Muldoņa.

   Vārds kā vārds...

   Nu nu..

  Dace beidz ēst plāceņus ar zapti

  Bubmuļs, aizej ka pie savas lauku skolas “atbalsta personāžiem”…

Ieva

Man šis raksts izklausās pēc VR skandāla turpinājuma… tādas kā slēptas apoloģijas , Artuss Kaimiņš ir bildīte, zem kuras VR turpina izklāstīt savus argumentus par to, cik gan viņš mums visiem ir vajadzīgs. Ne nu burtiski, bet pamatdomā te var izlasīt tekstu, ko VR vēlētos būt dzirdējis par sevi , no kāda respektējama cilvēka rokas rakstītu vai izsacītu.

  Dace, domājot par šokolādi

  Lūdzu, mini kādu atsaucīti, madam. Kā ar biezpienu ankambarī? To neviens burlaks nenāk pa naktīm ēst? Varbūt viņš tagad stāv Tev aiz muguras ar pletīzeru? Pret to palīdz losberlapu uzlējuma klizmas.

Ieva

Elpo dziļi, Dace – VR aizstāv savas tiesības domāt, just un par to izteikties publiski.
Šajā ziņā es viņu pilnīgi atbalstu. Vai ir kādi iebildumi? Vai arī VR var, bet es nedrīkstu?

  Dace beidz ēst šokolādi

  “.. aizstāv savas tiesības domāt, just un par to izteikties publiski.”

  Šitas gan vismaz dažiem točna ļoti patiks. Man bija garlaicīgi, un es gribēju izlasīt kaut ko interesantāku par skandāliem un apoloģijām. Nu tas ir noticis. Tagad jāizaicina mūza un biku jāpastrādā, bet mūsu jaukais dialogs noteikti turpināsies, man patīk vīrenes, kas saka večiem visu taisnību.

Ieva

Jā to var just, ka mūza nav ar Jums līdzās, viss krāšņais vārdu krājums izsīka – ne vairs burlaka, ne pletīzera, ne losberu uzlējuma – pāri palika tikai “točna” , “biku” un “vīrenes”.

  Dace, tādās pašās attiecībās ar šokolādi

  Nav laika gari skaidroties, palasies kādu iz vecākajām latvju Bībelēm. Noderēs, kad visi Tavi alteri saplēsīsies, pagaidām Tu ar viņiem rullē apmēram uz “7”. Nav slikti.

Ieva

Savādi, pirms brīža Jūs norādījāt uz manu neadekvātumu, pat plānprātību, bet tagad to vērtējat ar “7” un “nav slikti”. Es pret Jums tik dāsna nevaru būt – man šķiet, ka ar Jums diez ko labi šovakar nav. Bet ieteikums par Bībeles studijām gan ir labs, par to paldies!

  Dace raizējas

  “.. pirms brīža Jūs norādījāt uz manu neadekvātumu, pat plānprātību ..”

  Nekas tamlīdzīgs, ir radušies terminoloģiski un arī emocionāli pārpratumi.

  Par Bībeli bija domāts vairāk saistībā ar “vīreni”, gan neatceros, vai tas bija Glika oriģinālā vai arī kādā no vēlakajām revīzijām.

Jedritvaikociņ tevi mīlu,bez tevis dzīvot nevaru!!!!!

Sazemētā situācijas izlādes fokusā nonāk lēts femene vājprāts un drillē krustdūrienus. Zēniņi lauž stereotipus un uzpīpē toleranci, sarullējot sastīvinātos locekļus. Kas rodas atlikumā? Vispārējās eiforijas sistemātiskais sirreālisms dejo saeimas skatuves tumsā ar apdullinošu troksni. Čongoļa fanfaras izsit ritmisku tamtamtam un skaļi nosvilpjas. Deja turpinās. Aizkadrā, skaļi elšot.

  Dace, turot svecīti

  Borderline shit…

  Zane

  “Saeima” raksta ar lielo burtu, pat ja domā ar mazo.

Ieva > Bryuvers > Zane

Labrīt!
“Parazīts Tu esi; no vienas puses Tu paud nepatiku par šeit rakstīto un centies kaitēt, bet no otras — dari to gadiem ilgi.”
Par šo man ir kaut kas sakāms, jo es arī gadiem lasu, gadiem esmu gan priecīga par to, ko izlasu, gan dusmīga, gan visāda.. Kā jau teicu, VR teksti un arī publiskā runa (bet daudz mazākā mērā) manī izraisa dažādas pārdomas un emocijas. Ja viss būtu briesmīgi, droši vien nelasītu. Atzīstu ieguvumus, par tiem paldies! Bet ir lietas, kuras mani kaitina. VR saka apmēram tā: es nevienam negribu nodarīt pāri, es gribu ko būtisku pavēstīt un iedot jums kādu saprašanu vai zināšanas. Nu re, manuprāt, opozīcija arī cenšas VR iedot kādu saprašanu vai zināšanas. Ne vienmēr tā ir ķengāšanās, apmelošana, vainošana utt. Iespējams, tā arī ir sava veida – laba darīšana. (Nevar taču gribēt, lai visi savu labvēlību pauž vienādi un tieši tā, kā gaidam.) VR mūs izglīto un audzina publiskajā telpā. Protams, varam izslēgt televizoru, nelasīt, neklausīties raidījumu, kurā viņš piedalās, ja reiz nepatīk. Arī VR var nelasīt bloga komentārus, kas tiek parakstīti ar konkrētiem nikiem. Esmu pieredzējusi VR mājas lapā ierakstu dzēšanu. Pie sevis domāju – kā gan VR cer, ka viņa domas tiks uzklausītas un respektētas, ja pats veic idejisku “tīrīšanu”. Vārdu sakot, dažādas lietas man nepatīk, bet kopumā opozicionāri bieži “ļečī” VR neaicināti un nelūgti, tāpt kā VR ārstē sabiedrību publiskajā telpā. Tāpat kā VR sakās uzrādam problēmu, izmantojot ilustrācijai pazīstamus cilvēkus, tā opozīcija šeit uzrāda problēmas pašā VR . Ir vērojama savstarpēja atbilstība.
Kāpēc viss norit tik ilgstoši, tāpēc, ka arī VR darbojas gana ilgi, publiskā vidē – netieši kontaktējoties ar lielu cilvēku skaitu. Bet lielām masām ir liela inerce.
Un beigās atbilde Zanei par atsauci – izlasot rakstu, man prātā ir jautājums – kāpēc Artuss Kaimiņš tiek uzslavēts tagad? Vai tad agrāk nebija neviena krietna vīra, kam noderētu VR atbalsts un aizstāvība? Kāpēc šīs kārtis tiek izspēlētas tagad?

  Zane

  Es nesaprotu jautājuma jēgu. Nu kāda starpība, ka tagad. Nu šobrīd tas ir aktuāli, tāpēc šobrīd arī par to izsakās. Kāpēc Viesturs varētu gribēt par to izteikties? hmm, nu ..varbūt tāpat, jo tas viņu interesē, vai kaut kā tā…jo tas ir aktuāls jautājums šobrīd par ko cilvēki “runā”. Un domāju, ka tieši Artuss pelna atbalstu, jo netēlo deputātu, kas viņš(un daudzi citi arī dzen) nav. Bet ir tas kas viņš ir, un ko viņš vislabāk māk. Atļaušos arī teikt, ka nu ja akurāt vajag tēmas par Artusa pienesumu, par nodokļku maksātāju naudu(baigie maksātāji), vai tad maz ir maksāts par “neko”?Teiksim svarcēlājs Viktors Ščerbatihs.. man personīgi būtu žēl atdot savus 20 centus mēnesī, lai viņam būtu iespēja pa brīvu braukāt pie mammas pelmeņus ēst, nevis par savu naudu. Bet bija jāmaksā..Artuss, manuprāt, vismaz tos 20 centus atpelna, un nemaz ne pašā sliktākajā veidā. Redz, Vinķele jau viņam metās par mammu, nu Viesturs pirms tam par Tēvu, nu labi, zēns ir dulls, tiešām dažkārt paliek bail skatoties.. kas būs tālāk… Neko vēl nezinu par šīsdienas jaunumiem, jāpalasa, nu tad jau redzēs kur Dēls būs ticis, vai jau līdz pašai Romai..vai..

   Ieva

   Zane, lūdzu piedodiet – šorīt steigā kļūdījos, uzrakstot Jūsu vārdu, kaut gan piebilde bija domāta Dacei. Man šķiet, ka teksts var nozīmēt pavisam ko citu, kas tajā rakstīts.

   Zane

   Vai nu neka, Ieva.. jauki tomēr uz brīdi padomāt, ka kādu interesē mans privāts viedoklis.. 🙂

Bryuvera Bryuvers

Ak, mans ganāmais pulciņ!
Papildinot iepriekšējo komentāru – un kāpēc viens ministrs tieši tagad paziņoja par sava ķermeņa visjūtīgāko vietu – tūpli?
Diez vai uz šiem jautājumiem var atbildēt, erotiski elšot rudās lapsas milzīgajā copē…
Un diez vai uz tiem atbilde ir arī tiem, kuri kāri tver katru sava elka čukstu, skatienu un vārdus.
Vārdi maldina. Pār pasauli valda zīmes un simboli, nevis vārdi un likumi.
Var jau te pierakstīt dažādas apceres – jautājums paliks nemainīgs.
KĀPĒC TIEŠI TAGAD? KĀPĒC TIEŠI TO? KĀPĒC KAIMIŅŠ?
Noslēgumā jautājums – kurš ir stiprāks – viens vilks, vai 100 aitas?

  Bryuvers

  Oho — “Bryuvera Bryuvers” — gandrīz kā “šīr-ha-šīrīm” (burtiski no ebr. val. “Dziesmu dziesma” jeb “Augstā Dziesma” — grāmata Vecajā Derībā). Jā, bet es neesmu Tas — ne Tavs Lielākais Draugs, ne Tavs Lielākais Ienaidnieks. Nezinu, varbūt esmu mantojis to no fātera, bet man joprojām slinkums tā īsti iedegties. Tu kaut kā ļoti ceri, ka Tavs atrisinājums (pozitīvi vai negatīvi) nāks no ārpuses, un tad Tev sāksies pavisam cita dzīve. Jo ātrāk samierināsies ar to, ka tas tā nebūs, jo labāk. Priekš kam tev kādam izpatikt vai riebties? Tas taču nogurdina.

Ieva

Stāsts ir par baļķiem un adatām acīs – man simpātiskāk šķiet, ja kāds runā par savu tūpli, nekā par sveša copi, sevišķi, ja to dara publiski. Mājās zem deķa, lai purpina, ko grib. Un vilks iespējams ir negausīgs – kam viņam 100 aitu kompānija? Varbūt nevajag tik lielu popularitāti/slavu un ietekmi? Varbūt vilkam nevajag nopūlēties apgaismot tik daudz lopiņu?

  Dace

  “.. man simpātiskāk šķiet, ja kāds runā par savu tūpli, nekā par sveša copi, sevišķi, ja to dara publiski.”

  Pilnīga klasika.

  ***************************
  [Trīs meitenes iekš psych ward sarunājas.]

  – I like my dad’s chicken. When I eat something eIse, I puke.

  – But why do you eat it here? Why don’t you like to go to the cafeteria?

  – Which do you like better? Taking a dump alone or with Valerie [psych ward vecākā māsa] watching?

  – AIone.

  – Everyone likes to be alone when it comes out. I like to be alone when it goes in.

  – To me, the cafeteria’s like being with… girIs all at once taking a dump.

  – That is fucked up, Daisy! Come on.

  – All right, assholes.
  ******************************
  [Pēc kādām dienām vai nedēļām.]

  – My father loves me.

  – I bet. With every inch of his manhood.

  – Oh, God.

  – I’m going to sIeep now. Please be gone in the morning. You’re just jealous, Lisa… because I got better. Because I was released.
  Because I have a chance. And a life.

  – They didn’t release you because you’re better, Daisy. They just gave up. You call this a life? Taking Daddy’s money? Buying your dollies and your knickknacks? Eating his fucking chicken? Fattening up Iike a prize f*cking heifer? You changed the scenery, but not the f*cking situation… and the warden makes house calls. And everybody knows… Everybody knows that he f*cks you. What they don’t know… is that you like it. You like it.

  – Shut the f*ck up!

  – Man, it’s cool. It’s okay. It’s f*cking fine! A man is a d*ck is a man
  is a d*ck is a chicken… is a dad… a Valium, a speculum, whatever. Whatever. You like being Mrs. Randone. Probably all you’ve ever known.

  – Have fun in Florida.


  *************************
  No “Girl, Interrupted”.

Dace

Varbūt katram, kas grib uzdot kādu savu jautājumu Viesturam un sagaidīt tieši sev adresētu atbildi, ir vērts to darīt, bet precīzāk un konkrētāk, tai pašā laikā liekot mierā citus, viņu nikus un kādu personiski, jo viņi nekā nevar līdzēt.

Daži, kas te iegriežas, savas atbildes, piemēram, ir sagaidījuši, kaut varbūt jāpagaida.

Turklāt šajā nedēļā kaut kur, piemēram, šai pašā tīmeklī noteikti runā par lietām, kas kādu varbūt interesētu vairāk nekā Artuss, un ir laba iespēja doties turp. Tāpat ne visi runā par ārlietu ministru un viņa privātajām niansēm. Cik esmu dzirdējusi, tad daudzi to jau ir aizmirsuši un ir pievērsušies savām interesēm, darbam un arī Ziemassvētku gaidīšanai.

  Sinepjuplāksterismeistarafaniem

  Klausos, sakrālās telpas valdes locekle!
  Tiks izpildīts!
  Ne-savējie ar neriktīgajiem nikiem, visi vācas prom! Škic!

  Paliek tikai savējie, pareizo jautājumu uzdevēji!
  Paldies Dacei – kura nekad nevienu cita nika nēsātāju nekādā veidā nav “nelikusi mierā”
  Un nu – ejam gaidīt Ziemassvētku onkulīti. Ar zilu maisu:-)

   Dace mazliet paskaidro

   Tas, kā Tu, saulstariņ, izpildies, reizēm ir apskaužami.

   Kur ir Tavi jautājumi?

   “Kāpēc šitāda un tāda tēma?; “zilie, zilie, zilie”…”

   Tos Tu sauc par “pareizajiem” jautājumiem? 🙂

   Ja nepatīk zils maiss, ir iespējas ņemt, piemēram, rozā…

   P. S. Vai Tu gribi, lai Tevi liek mierā? Nē, Tu to negribi. Nu tad nesūdzies.

Sinepjuplāksterismeistarafaniem - Davei, kura vienmēr visiem kaut ko paskaidro

Un kur ir Tavi jautājumi, Dacīt?

Tev nav jautājumi – Tev ir tikai kategoriski uzstādījumi 🙂

Un tā mēs nekur netiksim, zaķīt 🙂

Var jau arī rozā, par ko ne, ja jau Tevi tā satrauc mans piedāvātais zilai maisiņš 🙂 Un kāpēc Tev tā nepatīk zilais?

P.s. Vai Tu gribi citus likt mierā – lai vai ko šie saka? Diez vai, vai ne? Negribi. Tu gribi būt visām cibām par vāku.

Tad nesūdzies, bet ierauj kādu no savām drapēm. Gan jau kādas vēl ir no veciem laikiem 🙂

  Dace aka zaķīc

  “Un tā mēs nekur netiksim, zaķīt 🙂 ”

  Esmu jau šur tur tikusi. Aiz ko man domāt, ka tagadiņ netikšu 😛

   Taramtaramtaram

   Tu jau, Dacīt aka zaķīt, tā vari domāt, īpaši brīžos, kad tupi hauzītē, bet kas no tā?

   Tālāk jau par sargsuņa lomu šeit rādās tikusi neesi

   Tā kā – sēdi rāma, padzer baldrijāņus, un nevaukšķi uz visiem,kas vien neatbilst tavam ģīmim un līdzībai.

   Dace

   Tevi sadusmo tas, ka nevari šeit dabūt tik daudz plusiņu, cik citviet parasti saņem pie saviem “geju komentāriem”?

   Nez ko mēs esam noziegušies, ka Tu mums esi uzsūtīta… neba nu te ir kādi “visi”, nekā.

   Vavvan tavvar

   Ooooo, Ti, Dacīt, esi arī advokāte? man līdz šim šķita, ka medmāsa!

   Nu ko, malacis! Kā vēsta tautas paruna, nav slikti būt uz kuģa par mežsargu 🙂

   Izteikt savas domas pie Rudzīša rakstiem turpināšu nevis tāpēc, ka Tu vai kāds Tavs šejienes aizstāvis man to atļaus vai aizliegs.

   darīšu to tik ilgi, par to un tāpēc, ka to vēlos. Ja man būs interesanta tēma, izteikšos.

   Un nebūt man nav jāprasa Tev, Dacīt, pelīt, atļauja izteikties par tūpļpuļķētājiem.

Kaimiņa daudz par daudz

Ak dievs, kadas muļķības sarakstijis Rudzītis un vēl vairāk komentāristi…
Kādas ilgas, kāds avanss,kādas metaforas… Aš vemt gribas. Paskatieties kā strādā deputāti,dažiem no jums un mums apavus viniem spodrināt…
It kā Rudzītis nezinātu, ka ikviens cilvēks pozicionējas un ka vēlēšanas ir sava veida patikšanas teātris.
Nu riebj man tas Kaimiņš kā virietis…un katrā darbā ir profesionālais standarts. Janīna jau skraidīja pa Saeimu ar fotokameru, jau visus izsmīdināja, tā ka kaimiņš nav pat oriģināls…

jozefīne

Diemžēl rakstā ir teorētiski iespējamais Artusa tēls ar teorētiski iespējamo attīstību. Dzīvē tas ir daudz vienkāršāk – nepārtraukta bļaustīšanās, kuras saturs vienmēr ir viens un tas pats: visi jūs melojat un visi jūs esat zagļi! Artuss neko nav pierādījis un nevienu nav atmaskojis, bet viņu dievina tādēļ, ka tādā veidā notiek sava aizvainojuma, dusmu un vilšanās izkliegšana caur Artusu. Ienaidnieks ir atrasts – ne kaimiņu dzērājs, kas piečurā kāpnes, ne vietējās pašvaldības deputāts, kas neliekas ne zinis par solījumiem ielikt lampas apgaismes stabos un saremontēt bedraino ieliņu – ar viņiem bail strīdēties un bail kaut ko teikt. Nu tad dusmas varētu izgāzt uz kādu citu no varas ešelona, bet bail un klāt arī netiek. Un tad parādās Artuss un gāž visu to vircas bedri tieši sejā katram, kas negūst viņa žēlsirdību! Kāds atvieglojums, kāda bauda – vismaz viens pasaka viņiem acīs visu, kamēr pārējie var ērti sēdēt pie TV!
Patiesībā Artuss vēl neko nav pateicis, pat nav vīžojis izlasīt MK mājas lapā cietušo un dažādu amatpersonu sanāksmju protokolus, absolūti nezina, kas ir darīts un vai ir izdarīts, vienīgi kā papagailis atkārto jau dzirdētās frāzes. Bet tas netraucēja viņam mēģināt ierausties Saeimas Zolitūdes traģēdijas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas krēslā.
Lēti, diemžēl.
Starp citu, fanu klubs varēja pajautāt taisnības un patiesības cīnītājam, kā viņš nokļuva deputātu kandidātu sarakstos (kāpēc viņu ievēlēja, ir skaidrs kā 2×2).
Varbūt tiešām Artusa māte ir Bondaru ģimenes draudzene?

Nu, ja

Šī cilvēka uzvedība ir “mākslas darbs” ne tikai Saeimas telpās.

http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/citi/izplatits-sokejoss-video-ar-kaimina-arestu.d?id=45341370

Žēl, ka tā godavīra būšana bija tik īsa.

Publicēts: 22.11.2014
Komentāru skaits: 102