Traka pasaule visapkārt. Tādā trakā pasaulē neko īsti nevar ietekmēt, kaut ļoti gribas. Bet nevar. Skaties ziņas, klausies visādu gudrinieku komentārus, nevari  no visa tā atrauties, ieej sociālajos tīklos, tur tas pats un tādi paši. Kaut ātrāk beigtos karš, kaut sociopāti neizdomātu jaunu pandēmiju, kaut prokrieviskie kreisie liberāļi tiktu teleportēti uz Marsu, kaut Latvija beidzot nostātos uz izaugsmes ceļa…

Tas viss tikai rada bezizejas un bezpalīdzības sajūtu. Apnīk. Un labi ka tā. Es pēdējā ka tik ne gada laikā gan terpeitiskajā darbā, gan pārdomās arvien vairāk un vairāk atgriežos pie sev senām un sabiedrībai mūžīgām tēmām. Tām, par kurām rakstīju savās pirms 10 gadiem iznākušajās grāmatās “Pilni pagrabi partizānu” un “Dieviete”. Tagad šo tēmu – Dzemde + Dieviete esmu nosaucis par Pirmo Templi, ar paskaidrojošo nosaukumu – sievietes ķermeņa simbolika.

Mēs visi esam dzimuši sievietēm un sievietes ir pirmie cilvēki, ar kuriem mums ir darīšana šajā dzīvē. Tādēļ sievietes ķermenis un tā simbolika ir daudz nozīmīmīgāks mūsu uztverē nekā vīrieša ķermenis, kuru iepazīstam daudz vēlāk un kura simbolika ir radikāli citāda. No šī viedokļa raugoties, mums jārunā par Dzemdi kā dzimšanas traumu, par ko pirms simts gadiem kā pirmais rakstīja Otto Ranks, un sievietes dzimumorgāniem, caur kuriem esam ienākuši šajā pasaulē. Un mums jārunā par Dievieti (sievietes krūtis un seja), kas ievadījusi mūs šajā pasaulē un nomierinājusi, kaut galīgi ne visus, un tā mēdz būt problēma. Šādi izprasta Dieviete liek interesēties par drošu piesaisti, attīstības psiholoģiju un atkarības funkciju, par ko es rakstīju pirms 20 gadiem “Bendes meitiņa un viņas tēvs”.

Nu jā – tas viss ir sievietes ķermenī un no tā mēs visi – gan sievietes gan vīrieši – ikdienā neapzināti, bet ļoti jaudīgi ietekmējamies. Jo sievieti var uztvert arī kā vārtus, caur kuriem mēs ienākam šajā pasaulē un tas ir tik nozīmīgs notikums, ka ietekmē mūs visu dzīvi. Nozīmīgāks par dzimšanu un izdzīvošanu pirmajā dzīves gadā būs tikai miršanas notikums – došanās pa Vārtiem pretējā virzienā. Te būs citi vārti, vēl neizzināti, bet līdz to izzināšanai mēs izlīdzamies ar pieredzi no Pirmajiem, asociējot miršanu ar piedzimšanu atpakaļ sievietes ķermenī un piedzīvojot to, ka neprecīzi sauc par bailēm no nāves un kas transformējas par bailēm no sievietes.

Ar vārdu sakot – sievietes ķermenis un tā simbolika ir tik ļoti sapīts un integrēts mūsu psihē un liktenī, ka vērts tam veltīt speciālu semināru. Tā nebūs lekcijas, vairāk koncentrēšanās uz savu un grupas pieredzi un dinamiku starp notikuma dalībniekiem. Gaidītas sievietes un gaidīti vīrieši, Pirmā Tempļa redzējums ir atšķirīgs no katra dzimuma perspektīvas. Ir svarīgi to ieraudzīt “dzīvajā”, nevis tikai teorētiski, lasot tekstus. Grupā varētu būt ap 12, bet maksimāli – 16 dalībnieki. Dalības maksa – 145 eiro.

Seminārs notiks pirmsjāņu nedēļā – no 15. līdz 18. jūnijam pie manis – Mellužos, Kanālu ielā 10. Sāksim ceturtdien 17.30. ar pusstundas pārtraukumu līdz 21.00. Piektdien un sestdien no 9.30. līdz 18.00. ar divām kafijas pauzēm pa pusstundai un pusotru stundu pusdienas pārtraukumu. Svētdien no 9.30. līdz 13.00. ar pusstundas kafijas pauzi.

Pieteikšanās uz e-pastu viestursrudz@gmail.com . Jautājumi – vai nu e-pastā vai pa telefonu 29480772. Ja neatbildu, atzvanīšu.

Publicēts: 20.03.2023
Komentāru skaits: 0