Skatīt komentārus

 Bendes_meitina_vaks_2013_kopa_v2

 „Bendes meitiņa un viņas tēvs” (2013)

„Reiz bija”… tā sākas grāmata Bendes meitiņa un viņas tēvs ar visai pretenciozu apakšvirsrakstu Atkarības psihodrāma 8 cēlienos ar sākumu un beigām, pasakām un mītiem, ar dzeju un eksistenciālismu, zinātni un mākslu.

Bendes meitiņa un viņas tēvs autora skatījumā ir psihodrāma par izvēli starp nāvi un piedzimšanu atpakaļ. Tātad – par dzīvi? Par lielo svārstu atkarība – attīstība un iespējām un vēlmēm pēc līdzsvara, ko pareizi svārstoties varētu gūt?

Pretrunīgās reakcijas, ko izraisa grāmatas lasīšanas process, katram skaidrojams citādi. Jo autors aizskar. Uzjunda sajūtas, kas noglabātas dziļi sevī un aizmirstas. Liek domāt par lietām, kuras, pat ja apzināmies, negribam apzināties.

Vienlaikus grāmata arī skaidro psihoterapeita darbības principus, soli pa solim izejot seansus kopā ar anonīmiem pacientiem un ielūkojoties viņu (savās?) vispārcilvēciskajās, visas tautas problēmās. Ārsts – glābējs grauj arī mītu par ārstu – glābēju, kurš vienpersoniski atrisinās visas problēmas.

Šī grāmata ir kā enciklopēdija, kurā ieskatīties ikreiz, kad rodas jautājumi. Bendes meitiņu var lasīt vēl un vēl un ikreiz atrast ko jaunu, jo daudzās nozīmes valdzina ne tikai ar mitoloģisko risinājumu, bet arī ar paša lasītāja līdzdalību tekstā. Tāpēc Bendes meitiņai un viņas tēvam ir svarīga un stabila vieta latvieša grāmatu plauktā.

 „Bendes meitiņa un viņas tēvs” (2002; 2004)

Atkarības psihodrāma 8 cēlienos ar sākumu un beigām, pasakām un mītiem, ar dzeju un eksistenciālismu, zinātni un mākslu. 

Psihodrāma par izvēli starp nāvi un piedzimšanu atpakaļ. Katrs otrais cilvēks Latvijā uzdod savā vai savas ģimenes pieredzē sakņotus jautājumus par alkoholu vai narkotikām. Tikai sākotnēji tie šķiet vienkārši. Ir svarīgi tos uzdot, jo atkarība ir vārti ceļā pie sevis. Šajā ceļā ir daudzas krustceles – pa tām var nonākt gan debesīs, gan ellē.

 21307212

Komentāri

Andris

Man šo grāmatu ieteica izlasīt. Nepateica tikai par ko tur ir. Veikalā ieraudzīju un nopirku. Pēc nosaukuma – nu kaut kas līdzīgs “bada spēlēm”. Tā arī nopirku – lubeni ko palasīt Ziemassvētku brīvdienās! Bāc! Kā sāku lasīt – aizrāvos uz nebēdu. Izrādās par Mani! Pēc ilga laika šīs Jaungada brīvdienas pagāja bez alkohola. Tā kā – Paldies! Izlasīju brīnišķīgu grāmatu par sevi kā atkarīgo. Pagaidām esmu pārņemts līdz pat matu galiņiem. Lasu un pārlasu! Patīk! (hm, kā tur bija ar tiem glābējiem?!).
Silti iesaku! Nākošā rindā ir “lubene” “Pie Tēva”.

    Rasma

    Es arī izlasīju šo grāmatu.Ja gribam sevi saprast iesaku katram izlasīt.

Valdis

01.09.2015
Izlasīju šodien. Pa divām diennaktīm. Mani šī grāmata vienkārši satrieca. Sajūta tāda, ka viens pats peldēju Okeāna vidū. Mani interesē, kas ir sarakstījis šos dzejoļus. Tak ne jau Bendes meitiņa? Liekas, ka rakstītāja savā dzīvē ir redzējusi Elli.

Puķe

Labdien, caur šo grāmatu, es iepazinos ar tās autoru V.Rudzīša kungu!
Grūti uzrakstīt komentāru, jo tad tas būs ļoooooooooooti garš, jo ir milzīgi daudz domu kuras vēlētos uzrakstīt!
Ļoti novērtēju iespēju, ka Rudzītis ļauj izteikties lasītājam, ļoti drosmīgi un mēs to novērtējam, ticiet man!
Latvijas tauta ir Jums pateicīgi, par patiesības nešanu. Mēs redzam cik ļoti tas ir smagi Jums, bet tas atalgosies..
Paldies par visu to, ko ieliekat savās grāmatās. Tās ir dzīves grāmatas, gudrības grāmatas! VIENREIZĒJI, man trūkst vārdu!

Ilze

kur var iegādāties šo grāmatu?

Publicēts: 05.08.2014
Komentāru skaits: 5