Skatīt komentārus

 Dieviete ir sarežģītās ģimenes attīstības vēstures pārstāvniecības vadītāja sievietes psihē. Tā prot panākt, ka dzīve notiek pagātnē, dažbrīd ļoti senā, un mēs nemitīgi izspēlējam to, kas jau noticis, domājot, ka tas notiek tagad. Lai dabūtu tagadni pa īstam, vajadzīgs stiprs nākotnē vedošs Dievs, kas līdzsvaro pagātni. Un vajadzīga Gaismas atdalīšana no Tumsas, visa šīs sarežģītā un vienkāršā sievietes tapšana par Sievieti.

 

 

Vīrietis, kurš iedomājies, ka saprot sievieti!

Juris Rubenis

Dr.theol.

 

 

Rakstot es vienmēr vēroju cilvēkus un izdaru secinājumus, protams, nevilšus skatoties uz tiem, caur savas pieredzes prizmu. Viestura Dieviete man palīdzēja paplašināt savu pieredzi, ieraudzīt tajā neskaitāmas jaunas nianses un likumsakarības un vienlaikus iedvesmoties, jo, kā saka pats Rudzītis: “Cilvēkam ir raksturīgi izveidot sevī visādas nedrošās un aizliegtās zonas, priekšstatus, kurus viņš cenšas noturēt, un fantāzijas, kas viņam dārgas. (..) Savā ziņā robežu noturēšana ir tradīciju kopšana, bet iešana tām pāri, robežu laušana – mācīšanās.” Es mācījos. Un šīs mācības bija aizraujošas – tās man ļāva paskatīties no pavisam jauna redzes leņķa – brīžiem par sevi pasmaidīt, brīžiem paskumt, brīžiem ar prieku atzīt, ka ar daudzām Dievietes fāzēm savā dzīvē esmu atradusi izlīgumu. Taču visvairāk grāmata man palīdzēja iegūt “iespēju atšķirt individuālo no arhetipiskā un līdz ar to – netērēt velti spēkus arhetipiskā apkarošanai”. Jā, manī ir Dieviete, es nekur no tās neaizbēgšu, bet manā varā ir izlemt, cik daudz no tās diktatoriskās un manipulējošās devas es sevī ielaidīšu, paturot prātā, ka pilnībā izdzēst to nav iespējams. Lielisks apcerējums apstrādātu blogu ierakstu formā, kas ļauj sievietēm un vīriešiem labāk iepazīt pašiem sevi. Un, ak vai, kritizētājiem – ne mirgas no šarlatānisma – viss ļoti loģiski un pamatoti.

 

Dace Rukšāne,

rakstniece

Komentāri

nemazais atvieglojums

Fuuu, cik labi, ka vērtē vienkārši gudra zinātniece un tagad vienkāršā tauta var būt mierīga, ka šarlatānisma tur nav.

  Maria

  I like to see people going back to vinyl, not for nosgaltic reasons but to marvel and study how all this information went into these grooves which we are still discovering with ever better cartridges and playback equipment. Then read a lot and try to kind of reverse-engineer the processes; if you don’t have a mentor who did record in those not too distant days to learn from. I mentioned the fight in my post and as people who have an understanding know, it was a constant battle between the noise floor of the equipment and the amount of level you could hit it with. This sharpened your skill in extracting just what the essence of an instrument (or voice) was about and your EQ was subtractive 90 % of the time. Also, and this is perhaps as crucial as it is ironic your mix was presented on cassette tape to your clients. Another huge noise and un-dynamic monster ever so fickle to be consistent from the car to the home to someone’s office. Yet there are tapes out there still that knock your socks off; without noise reduction and all. We should have dreamed of such quality delivery mediums as varied and instant and, look Ma no noise! as we have today at our disposal. One example that was an eye-opener when I was a student: we had to record French Horns, now, everybody has that sound in their head from so many movie scores. But when we put the Sennheiser bricks on the floor and pointed them at the horns we were dismayed.You could hear everything: the guys breathing, the valves click, the spit cackle- but not that sound. Our teacher had us take a door panel out of an office room, propped it up horizontally behind the players and had us point the mikes at the panel there was that sound, no EQ, no gates, no nothing. On top of that, now you could actually sweeten that foundation, remember: You can make something bad better but never good and you can make something good even better. Thanks for devoting your time and resources to this important project.Hans

  Gregori

  You’re absolutely right. I don’t unaetsrdnd mastering. I haven’t heard a single record, cassette or CD of mine that was done right. I wouldn’t say all, but lots of them have gotten mangled and massacred to point where everything that was beautiful got slaughtered and everything ugly got brought forward. I used to enjoy this business immensely, but now I don’t even want my name on it because it ends up sounding so bad. There used to be a time where the process was to prepare and treat the material just to make it so it could get it on a record and sometimes one had to settle and make sacrifices because people were lazy. Nowadays nobody wants it unless it shatters the windshield of your car. And when I say pop piece of shit I mean the practice of mixing and mastering a tune where all the instruments sound as if they are competing for the same space.

Janis

Cik maksa si gramata un kur vinu var nopirkt?

Rasma

Laba grāmata,iesaku izlasīt.

Puķe

Khe. Izlasīt grāmatu šo šķiet kā iziet veselu psihoterapijas kursu.. tiešām. Vecās rētas uzplēsa, iztīrija, sadziedēja…

Paldies ! Tas ir par maz sacīts, man šīs Jūsu grāmatas Rudzīša kungs, atver jaunu portālu. Nebijušu portālu, tādu, kurā bija bail ielūkoties, kaut gan viņš bija manī pašā..

Es no visas sirds pateicos, ka varu ar Jūsu palīdzību izzināt sevi, atrast sevi, saprast savas sievietes lomas, šķautnes un veidus. Tas ir ļoti svarīgi. Man ir nākušas daudz svarīgas dzīves apjausmas, PALDIES!

Ļoti vēlētos Jūs kādreiz satikt dzīvē, uzdot dažus jautājumus, iespējams padiskutēt.

Man ir pazīstami ļooti daudz psihologi un psihoterapeiti, bet neviens diemžēl, pat pusi par to ko Jūs runājat nav sapratis, un dzīvē nepielieto.
Zinu vismaz 12 sievietes psiholoģes, kas uzskata sevi par pasaules glābējām, par upurēm, kas cietušas no vīriešu vardarbības (kaut gan tā nemaz nav), par augstākām par vīriešiem, eh.. nu Jūs jau zināt šo stāstu.. matriarhāts savā lielumā…

  Puķe

  Piebildīšu, ka pirms lasot Jūsu grāmatas, pret psihoterapeitiem (pareizāk, jau psihoterapeitēm), Latvijā biju negatīvi noskaņota, zināju kādi ir viņu darba motīvi..

  Bet tagad redzu, ka pie mums ir gudrs vīrietis kas redz tam cauri un vēlas, lai arī citi parastie cilvēciņi redzētu šai situācijai cauri, izprastu problēmas sevī un citos.

  Paldies par saprāta dzirksteli, ko dāvājat visiem interesentiem !
  Ļoti noderīgi būtu, ja Jūs rīkotu seminārus dažādus, ļoti vēlētos apmeklēt un zinnu ne mazums cilvēku, kas man piekritīs.

  Veiksmi un izturību Jums darbā! Gaidīšu jaunas grāmatas, jaunas atklāsmes, esmu pārliecināta, ka Jums vēl daudz daudz ir ko teikt!

   Rihards

   Lai arī Jūs esat sieviete un pie tam emocionāla būtne bez loģiskās domāšanas tad ieteiktu Jums ne tiekties pie psihalogiem/psihoterapeitiem “sievietēm”.
   Lai vai cik maz mums tādu ir vīriešu, tomēr tas ir nesalīdzināmi objektīvāks viedoklis un palīdzība kā no sievietes.
   Veiksmi!

Publicēts: 19.12.2014
Komentāru skaits: 9