Šī darba izpētes objekts ir vīrietis, kurš dzīvo divās telpās. Pirmā – arhetipu veidošanās, jeb ģimenes telpa, kurā katru vakaru jāatgriežas, lai no rīta aizietu. Otrā – paša veidotā ārpusģimenes, kultūras un valsts telpa, kurā ir un būs galvenie vīrieša darāmie darbi. Aplūkotas vīrieša psiholoģiskās norises, sastopoties ar sievieti, kā arī vīriešu darbi, kuros karošanas fāzes nomaina ievainojumu dziedināšanas periodi. Grāmatā izteiktās idejas ievītas mitoloģijas, reliģijas, literatūras, vēstures, kultūras un politikas realitātes kontekstā. Šī darbs ir pēc skaita otrais grāmatu ciklā, kurā kopumā paredzētas vismaz seši izdevumi. Pirmais bija “Pilni pagrabi partizānu” (2014).

 

“Vīrietis, viņa vieta pasaulē, ģimenē un attiecībās ar sievieti. Tie ir ļoti bieži aplūkoti jautājumi. Tiesa gan, lielākoties pamatojoties uz stereotipiem un subjektīviem viedokļiem. Viesturs Rudzītis piedāvā savu oriģinālo izpratni, kura sakņojas sengrieķu mītu izpētē, sasaistot to ar ilggadējo psihoterapeita praksi. Grāmata iesakāma ikvienam, kurš vēlas izprast šos jautājumus dziļāk par ikdienišķo.”

Juris Blumbergs, psihoterapeits

 

“Nebaidoties izaicināt autoritātes un kristīgās tradīcijas priekšstatus, Viesturs Rudzītis gaumīgi provocē savu lasītāju. Liek tam domāt. Par mūsu bailēm, dusmām un motivācijām. Vai sekss nozīmē tikai to, ka tobrīd pasaulē nav nekā svarīgāka? Vai vīrieša spēja iztikt bez Mātes radījusi kultūru? Kas spēj piespiest labu izglītību ieguvušus ārstus zaudēt prātu un radīt teorijas par alkoholisma etioloģiju kā alkohola lietošanas sekām? Ko vīrietim nozīmē zaudēt sievas uzticību? Vai attiecības vienmēr var uzlabot, ja pie tā strādā?

Interesanti un noderīgi!”

Vilis Dambiņš, uzņēmējs

 

“Mūsdienu sportā vairs nevar uzvarēt tikai ar labāk trenētu ķermeni – to visi prot aptuveni līdzīgi. Tādēļ tādi Viestura Rudzīša šajā grāmatā minētie psiholoģiskie knifi kā „bailes uzvarēt” vai „debesu paaugstināšanas darbs” palīdz neizmantotu rezervju meklēšanā. Latviskās uzņēmības un radošuma izpausme ir mūsu panākumi tieši jaunajos sporta veidos. Visbeidzot, piekrītu autoram, ka sports ir modernais karš, tam bija un ir sakars ar vīrieša lomu pasaulē.”

Valdis Kupčs, paukošanas treneris

Publicēts: 21.10.2014
Komentāru skaits: 0