Tā, sākas jauns darba gads. Psihoterapiju turpinās “vecie” klienti, nāks jaunie (tā ir diezgan tipiska Jaunā gada apņemšanās – (beidzot) sākt psihoterapiju). Nāks arī laulāti un nelaulāti pāri, ar un bez bērniem. Tieši tie ir tā klientu daļa, kas manu palīdzību izvēlas arvien biežāk un biežāk. Tam noteikti ir kāda paralelitāte ar mani pašu un jautājumiem, kas mani visvairāk nodarbina un kuros es visnopietnāk cenšos iedziļināties.
Pāris izveido tādu telpu, kurā saplūst ne tikai sievišķais ar vīrišķo. Arī divi dzimtskoki caur to savienojas, cilvēki apprec ne tikai laulāto, bet visus viņa radus un to, kas ar tiem noticis. Apvienotajā dzimtaskokā dzimst un aug bērni. Tikmēr kamēr šajā telpā viss ir brīnišķīgi, cilvēkiem šķiet, ka citādi nemaz nevar būt. Bet tiklīdz kaut kas vairs brīnišķīgi nav, pārāk daudzi izvēlas problēmas nerisināt, bēgt no tām, tajā skaitā šķiroties.
Jo ilgāk es dzīvoju un strādāju, jo vairāk saprotu telpas starp vīru un sievu sarežģītību. Arvien vairāk es saprotu, cik grūti cilvēkiem panākt, lai kopdzīve būtu ne tikai grūta, bet arī patīkama. Ļoti daudz “no teorijas” man nākas atkārtot katram pārim no jauna, sanāk tādas dārgas mikrolekcijas – tā vairāk ir izglītība, kas var būt lētāka, nevis psihoterapija, kas objektīvi ir dārga. Šie apsvērumi liek man piedāvāt lekciju kursu “Telpa starp sievu un vīru”. Tajās būs iespēja pamatīgi iedziļināties pāru attiecību teorijā un sajust, kādus jautājumus par šo telpu uzdod citi cilvēki – ko viņi meklē, kam piekrīt un kam nepiekrīt. Katra no 3 stundu ilgajām lekcijām ietvers sevī materiālu, kas pa druskām izkaisīts pa manām 10 grāmatām. Tās labāk lasīsies pēc šāda ievadkursa.
Varbūt plānojamo pasākumu var saukt arī par grupu konsultāciju – tajā katrs drīkstēs uzdot tik personiskus jautājumus, cik viņam ir droši to darīt. Intimitāte nevienam netiks pieprasīta. Bet tiks lūgts ievērot grupu konfidencialitāti – ārpus šiem pasākumiem nestāstīt cilvēkiem, kas tajā nav piedalījušies, kā uzvedušies lekcijas dalībnieki. Bet ar cilvēkiem “no malas” drīkstēs pārrunāt lekcijā aplūkotos jautājumus.
Publiskas lekcijas manā pieredzē ir jau bijušas, un daudzas, taču šīs, atšķirībā no iepriekšējām, notiks manā prakses telpā. Tas nozīmē, ka tiks gaidīti ne vairāk kā apmērām 20 klausītāji – tātad tāds diezgan intīms pasākums. Kā jau var noprast no iepriekš teiktā – piedāvātās lekcijas pēc formas būs gan grupu konsultācijas, gan satikšanās ar citiem atbilžu meklētājiem, gan sarunas. Tomēr tā nebūs grupu psihoterapija – tur nebūs jāstādās priekšā un netiks pieprasītas interakcijas starp pasākuma dalībniekiem. Katrs piedalās tik personiski, cik grib.
Katrai no lekcijām nebūs sava nosaukuma, jo to saturs daļēji veidosies, iedvesmojoties no dalībnieku jautājumiem. Galvenās tēmas, ar kurām iesāksim, bet kuras vīsies cauri visam ciklam:
- Sievišķības un vīrišķības bioloģiskais pamats;
- Bērna attīstība – no mātes pie tēva;
- Pirmais Templis, sakralitāte un seksualitāte;
- Veģetatīvā (ķermenis, sajūtas) un centrālā (domāšana) nervu sistēmas;
- Laulība un bērni – divu dzimtaskoku savienojumi;
- Individuālais (ņemšana) un kolektīvais (došana);
- Šķiršanās, 2. laulība;
- Sievietes emancipācija;
- Kreisi liberālās ideoloģijas radītie izaicinājumi pāros un ģimenēs (feminisms, LGBT+ jautājumi, utt.).
Lekcijas pavisam būs četras un tās notiks reizi mēnesī – 30. janvārī, 27. februārī, 27. martā un 24. aprīlī no 18.00. līdz 21.00. manā praksē Mellužos, Kanālu ielā 10. Vērtīgāk, protams, apmeklēt visas četras, tomēr tas nav obligāti.
Dalībnieki – gan jauni gan veci, gan pāri gan vieninieki, gan ar psihoterapijas pieredzi gan bez, gan lasījuši manas grāmatas un blogus gan nelasījuši, gan tuvi gan tāli, gan sievietes gan vīrieši.
Dalības maksa – 25 eiro par katru lekciju indivīdiem un 40 eiro – laulātiem pāriem. Maksāt var gan skaidrā naudā klātienē, gan pārskaitot – SIA VIR group; Reģ. Nr. 40003282689; Kanālu iela 10, Jūrmala, LV-2008; Banka Luminor, RIKOLV2X; Konta Nr. LV75RIKO0002013222115
Visiem dalību ņemt gribošajiem lūdzu pieteikties uz manu e-pastu – viestursrudz@gmail.com Gadījumā, ja pieteikumu skaits būs lielāks kā varu pie sevis uzņemt, priekšroka pirmajiem, kas pieteikušies. Ja interese būs lielāka, kā varu apmierināt ar vienu lekciju kursu, organizēšu nākamos. Pēcdomas un pēcsajūtas par katrā lekcijā notikušo publicēšu vai nu blogā vai videoblogā.